Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutor inregistrare venituri la buget - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

ajutor inregistrare venituri la buget

2 replies to this topic

#1 paulxs

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 23 July 2010 - 08:01 PM

sunt incepator si va supun atentiei o problem cu care ma confrunt

in contul institutiei a intrat o suma de 2000 lei reprezentand contravaloare valorificare maculatura(deseu hartie) pe care trebuie sa-i fac venit la buget deoarece nu am deschidere la venituri proprii
cum vedeti inregistrarile contabile ?
multumesc>>>



#2 paulxs

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 23 July 2010 - 10:09 PM

Vezi postareapaulxs, la Jul 23 2010, 09:01 PM, a spus:

sunt incepator si va supun atentiei o problem cu care ma confrunt

in contul institutiei (sume de mandat) a intrat o suma de 2000 lei reprezentand contravaloare valorificare maculatura(deseu hartie) pe care trebuie sa-i fac venit la buget deoarece nu am deschidere la venituri proprii
m-am gandit la urmatoarea inreg.
550 - 411
448 - 411

cum vedeti inregistrarea ?
multumesc>>>

Aceasta postare a fost editata de paulxs: 23 July 2010 - 10:10 PM




#3 miculuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 September 2010 - 08:46 AM

Vezi postareapaulxs, la Jul 23 2010, 11:09 PM, a spus:

Vezi postareapaulxs, la Jul 23 2010, 09:01 PM, a spus:

sunt incepator si va supun atentiei o problem cu care ma confrunt

in contul institutiei (sume de mandat) a intrat o suma de 2000 lei reprezentand contravaloare valorificare maculatura(deseu hartie) pe care trebuie sa-i fac venit la buget deoarece nu am deschidere la venituri proprii
m-am gandit la urmatoarea inreg.
550 - 411
448 - 411

cum vedeti inregistrarea ?
multumesc>>>
una din rezolvari a situtiei ar fi :
1. iti intocmesti buget la venituri proprii,il inaintezi spre aprobare(ordonatorului superior de credite=primarie)
2. 411=708
550=411
481=550
spor la inregistrari. :good:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL