Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
consultant fiscal - examen nov. 2006 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 7

Salt la continut


consultant fiscal - examen nov. 2006


599 replies to this topic

#121 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 17 November 2006 - 12:08 AM

Vezi postareakesaruus, la Nov 16 2006, 11:07 AM, a spus:

Imi ajunge oare e-mailul de pe yahoo sau sa-mi mai deschid cateva??! Daca nu intra subiectele in ele??! :thumb_yello:
:angry:
Exista acele grile. personal, le-am vazut la cineva de la administratia financiara. Facea copii la xerox. Nu am putut sa le obtin pt ca eram doar o muritoare care statea ca proasta pentru o atentie din partea unui INSPECTOR. cand am intrebat daca sunt subiectele, acea draguta persoana mi-a spus ca DA.
Daca exclud posibilitatea de a-si fi batut joc de mine (nu ar fi fost singurul mod in care ei o fac, si nu numai cu mine), inseamna ca acele subiecte exista si circula 'in interior".
Trebuie sa fac o rectificare... nu sunt subiectele, ci modele de grile. Dar, din acele modele se va da examenul.

De ce oare ei sunt privilegiati???? De obicei persoanele handicapate sunt privilegiate. sa inteleg ca ei sunt handicapati? Asta a fost un silogism...cu semnul intrebarii.



#122 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 17 November 2006 - 01:20 AM

Vezi postareairen, la Nov 16 2006, 10:43 PM, a spus:

A aparut pe site doar locul unde se va da eamenul..in politehnica.

Si apropos...nu stiu cat de mult invata cei din administratiile financiare pentru examenul asta, pentru ca STIU ca circula " in interior" grilele din care se va da examenul. prin urmare, ei sunt avantajati.
ceea ce ma uimeste este ca, desi ei nu pot avea dreptul sa profeseze, 90% din cei inscrisi la examen sunt cei ce lucreaza in Administratiile financiare (aici ma refer la toata tara, nu numai la bucuresti). De ce oare??? :angry:
Tu ai vazut aceste grile? si daca da, e posibil oare sa intri in posesia lor si sa le publici pe forum? :biggrin:

Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#123 ADID

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 17 November 2006 - 08:33 AM

Eu am primit din trei surse diferite aceleasi grile. Sunt usoare dar nu cred ca se vor da astea din simplul motiv ca la nr de candidati vor fi ceva variante de teste.



#124 simonik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 17 November 2006 - 08:51 AM

Vezi postareaADID, la Nov 17 2006, 08:33 AM, a spus:

Eu am primit din trei surse diferite aceleasi grile. Sunt usoare dar nu cred ca se vor da astea din simplul motiv ca la nr de candidati vor fi ceva variante de teste.


poti sa le postezi pe forum?
sau la simona_lumi@yahoo.com
multumesc

Aceasta postare a fost editata de simonik: 17 November 2006 - 08:54 AM

simonik



#125 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 17 November 2006 - 09:03 AM

O intreaga tevatura cu Camera asta de consultanti fiscali !!! O sa ajungem sa ne calcam pe picioare unii pe altii pe la firme, ca sa le facem servicii !!! Parca cineva s-a " suparat " pe CECCAR !!! si a vrut sa le dea dinozaurilor de acolo peste bot !!! Au cam sarit in aer de cind cu infiintarea Camerei. Acum sa-i vedem cum fac fata concurentei. Nu cred ca pt.contabili va fi o problema aparitia consultantilor fiscali pt.ca ei nu fac efectiv evidenta contabila, dar pt. expertii contabili si auditori se pare ca va fi putin mai greu. Sint tare curioasa ce va fi dupa examen !!! :angry:
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#126 sorinnono

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 17 November 2006 - 09:07 AM

De ce oare ei sunt privilegiati???? De obicei persoanele handicapate sunt privilegiate. sa inteleg ca ei sunt handicapati? Asta a fost un silogism...cu semnul intrebarii.
[/quote]

Sunt multe intrebari "de ce" legate de ascest subiec. La intrebarea ta as raspunde asa:
pentru ca peste 90% dintre ei sunt atat de prost pregati profesional incat sefi lor s-au gandit ca asta ar fi o varianta sa dovedeasca buna lor pregatire.
Si cum poti dovedi ca un incapabil e capabil sa ia un examen.............. ii dai raspunsurile la intrebari.



#127 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 17 November 2006 - 09:09 AM

NU va agitati...si inainte de examenul pt auditori ma intrebau prieteni daca vreau sa ma "combin" la subiecte, ca ma costa doar 50 de euro (asa, ca ne cunoastem)....
Erau n variante de grile, din care nu stiu daca a fost vreuna data la examen.
Nu cadeti in plasa profitorilor, nu cadeti in derizoriu mai ales cu subiecte aflate in avans etc...
Examenul va fi supervizat si exista un ochi magic de la terte institutii care va avea grija sa fie aflate subiectele dupa ce lumea e in sala.
P.S. Doritorilor de subiecte le pot vinde eu, cu doar 49.99 eur setul, ca ne cunoastem....
Hai fratie, te face pe matale 49 de iepuroi?
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.



#128 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 17 November 2006 - 09:22 AM

POATE APARE LA ADRESA consultanta_fiscala06@yahoo.com PAROLA mfp2006



Vezi postareacubbusiness, la Nov 2 2006, 11:15 AM, a spus:

Prin Bucuresti circula o brosura cu subiectele de la Consultanti Fiscali.
O aveti din intamplare?




#129 Neouber

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 17 November 2006 - 10:14 AM

Intr-adevar..prin finante circula grilele...pe de alta parte stiu ca s-au retras multi dintre ei pentru ca sesiunile de la anul se vor organiza in fiecare judet in parte..si se spera intr-o copiere in masa a examenului..asa ca tot de cei din practica este rau..dar e Romania..tara unde s-a inventat prostia
Daca intelegi mai mult de 20 % din ceea ce spun inseamna ca m-am exprimat gresit



#130 dbalint

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 17 November 2006 - 11:06 AM

Vezi postareaaikido, la Nov 17 2006, 09:09 AM, a spus:

NU va agitati...si inainte de examenul pt auditori ma intrebau prieteni daca vreau sa ma "combin" la subiecte, ca ma costa doar 50 de euro (asa, ca ne cunoastem)....
Erau n variante de grile, din care nu stiu daca a fost vreuna data la examen.
Nu cadeti in plasa profitorilor, nu cadeti in derizoriu mai ales cu subiecte aflate in avans etc...
Examenul va fi supervizat si exista un ochi magic de la terte institutii care va avea grija sa fie aflate subiectele dupa ce lumea e in sala.
P.S. Doritorilor de subiecte le pot vinde eu, cu doar 49.99 eur setul, ca ne cunoastem....
Hai fratie, te face pe matale 49 de iepuroi?
si eu am primit o oferta pe mail - 125 grilele cu raspunsuri cu tot 75 fara raspunsuri. Cam ciudat nu credeti?



#131 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 17 November 2006 - 11:56 AM

Scump, doamna, scump!
Eu dau halatul gratis! :biggrin:
Sper ca va dati seama ca aruncati banii pe bullshit-uri
Eu sunt singurul detinator al adevaratelor subiecte pentru adevaratul examen de consultanti fiscali adevarati...care este.
Si va dau si chitanta ...hai dom'le ca e oferta! Daca cumparati 2 subiecte va mai dau pe ala de la bac gratis
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.



#132 cipicaduh

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 17 November 2006 - 12:00 PM

Vezi postareaNeouber, la Nov 17 2006, 10:14 AM, a spus:

Intr-adevar..prin finante circula grilele...
Cum am putea intra si noi,restul muritorilor,in posesia acelor grile? Eu as fi foarte recunoscator!
Daca nu se pot pune pe forum,ma inscriu la rand cu adresa de mail pentru cei ce au grilele si multa bunavointa!
cipicaduh@yahoo.com
Se mai stie ceva cu listele candidatilor pe sali si zile?
Pr.Arsenie Boca :"Dumnezeu asculta de oameni tot atat cat asculta si oamenii de Dumnezeu".



#133 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 17 November 2006 - 01:36 PM

Alo..alo..fara evaziune fiscala.
Aikido, cumpar eu, dar imi dai factura pe toata suma si eu iti dau un bilet la ordin fara acoperire in banca. Ok? :angry:
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#134 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 17 November 2006 - 02:17 PM

intra pe consultanta_fiscala06@yahoo.com PAROLA mfp2006 si gasesti toata bibliografia pt examen


Vezi postareaAndi_cmn, la Aug 16 2006, 09:03 PM, a spus:

De unde se pot lua materiale de studiu pt aceste examene?
Stie cineva unde se pot urma astfel de cursuri? :(


Urmariti consultanta_fiscala06@yahoo.com PAROLA mfp2006 poate apar acolo

Vezi postareacipicaduh, la Nov 17 2006, 01:00 PM, a spus:

Vezi postareaNeouber, la Nov 17 2006, 10:14 AM, a spus:

Intr-adevar..prin finante circula grilele...
Cum am putea intra si noi,restul muritorilor,in posesia acelor grile? Eu as fi foarte recunoscator!
Daca nu se pot pune pe forum,ma inscriu la rand cu adresa de mail pentru cei ce au grilele si multa bunavointa!
cipicaduh@yahoo.com
Se mai stie ceva cu listele candidatilor pe sali si zile?


propun sa le trimiti la consultanta_fiscala06@yahoo.com PAROLA mfp2006 ca sa le vedem si noi.Acolo gasesti toata legislatia acualizata (e arhivata si e tot,tot,tot)
Multumim!!! (o gasca de disperati ,ai sa vezi acolo!)

Vezi postareasimonik, la Nov 17 2006, 09:51 AM, a spus:

Vezi postareaADID, la Nov 17 2006, 08:33 AM, a spus:

Eu am primit din trei surse diferite aceleasi grile. Sunt usoare dar nu cred ca se vor da astea din simplul motiv ca la nr de candidati vor fi ceva variante de teste.


poti sa le postezi pe forum?
sau la simona_lumi@yahoo.com
multumesc




#135 monica antonaru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:constanta

Postat 17 November 2006 - 02:18 PM

daca are cineva faimoasele grile poate ne ajuta si pe noi sa ne facem o idee! as fi foarte recunascatoare
monica_antonaru@yahoo.com



#136 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 17 November 2006 - 04:01 PM

Fragmente dintr-un mail pe care l-am primit azi de la adresa fiscal.consultant@gmail.com:
"TESTE GRILA PENTRU EXAMENUL DE CONSULTANT FISCAL

Varianta A (testele grila, fara raspunsuri bifate)
Pretul: 77 RON (cu toate taxele de expediere incluse)

Varianta B (cu raspunsurile la intrebarile din testele grila - CODUL DE
PROCEDURA FISCALA, LEGISLATIE TVA, IMPOZIT PE PROFIT, S.A.)
Pretul: 125 RON (cu toate taxele de expediere incluse)"

Cine e interesat de subiecte sa le scrie alora :angry:
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#137 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 17 November 2006 - 04:51 PM

SI BINEINTELES CA APAR PROFITORII

Vezi postareaCris Raicu, la Nov 17 2006, 05:01 PM, a spus:

Fragmente dintr-un mail pe care l-am primit azi de la adresa fiscal.consultant@gmail.com:
"TESTE GRILA PENTRU EXAMENUL DE CONSULTANT FISCAL

Varianta A (testele grila, fara raspunsuri bifate)
Pretul: 77 RON (cu toate taxele de expediere incluse)

Varianta B (cu raspunsurile la intrebarile din testele grila - CODUL DE
PROCEDURA FISCALA, LEGISLATIE TVA, IMPOZIT PE PROFIT, S.A.)
Pretul: 125 RON (cu toate taxele de expediere incluse)"

Cine e interesat de subiecte sa le scrie alora :angry:




#138 cipicaduh

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 17 November 2006 - 06:07 PM

Aici miroase putintel si a teapa. Ce baza ai ca dupa ce ai dat 125 RON primesti niste grile reale,cu raspunsurile aferente.
Pr.Arsenie Boca :"Dumnezeu asculta de oameni tot atat cat asculta si oamenii de Dumnezeu".



#139 ina_cont

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:contabilitate

Postat 17 November 2006 - 07:14 PM

Subiectele se fac pe 24 noaptea,iar comisiile sint numite "politic" (citat din interior), adica si cei din Min.de finante vor trebui sa invete....sint foarte curioasa ce contin grilele care circula cu "numai" 125 lei....pe de alta parte,lasati-i pe cei din administratii sa invete grilele respective si sa vedeti cum isi vor demonstra adevarata valoare......
Aikido,punem mina de la mina si cumparam doar un set,ca "e scumpe".......
Count your life by friends,not years!



#140 lanton

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 17 November 2006 - 10:30 PM

Sunt cele din culegerea CECCAR-ului de la fiscalitate?
Si pe consultanta_fiscala06@yahoo.com au aparut acestea.
Asa ca stati linistiti, nu sunt facute special pt. examenul din 25-26 nov.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL