Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Raportarea pt oper numerar la Oficiul de combaterea spalarii banilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Raportarea pt oper numerar la Oficiul de combaterea spalarii banilor

1 reply to this topic

#1 Ioan P.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 04 August 2007 - 12:31 PM

http://www.onpcsb.ro...l/software.html
Ioan Butariu
expert contabil



#2 gianina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 August 2007 - 08:24 AM

Vezi postareaIoan P., la Aug 4 2007, 12:31 PM, a spus:



Este foarte bine ca ai sesizat acest lucru. Eu am avut control de la ei pentru una din firmele la care tin contabilitatea si am scapat doar cu avertisment pentru ca era vizibil ca in casierie nu am avut incasari de valori mari, dar trebuie depusa chiar daca o faceti retroactiv. Pe langa raporare (pe care o trimiteti cu confirmare de primire prin posta) trebuie sa depuneti si o imputernicire cu persoana desemnata sa faca aceasta raportare, plus ca trebuie sa aveti o procedura interna (care ramane in cadrul firmei, normal) prin care sa se specifice modul de lucru in aceste cazuri. Eu am depus retroactiv pentru mai multe firme.

Gianina






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL