Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Conta cafenea - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Conta cafenea


107 replies to this topic

#81 michellearti

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 02 October 2007 - 11:21 AM

mi se pare o ideee foarte buna, sper sa reusiti mi s-ar parea normal sa fie in fiecare oras o astfel de cafenea. :smile:



#82 clariona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 07 October 2007 - 09:51 PM

hop si eu , sunt incepatoare in contabilitate dar sper sa dau o mana de ajutor

Aceasta postare a fost editata de clariona: 07 October 2007 - 09:57 PM




#83 m+3a

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:satu mare

Postat 12 October 2007 - 01:28 AM

Salut din NV, harta in cui. Cum am un pic de timp, intru si eu in joc. Deocamdata nici o luminita la capat de tunel... :smile: , poate mai incolo.



#84 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 October 2007 - 11:20 AM

Vezi postaream+3a, la Oct 12 2007, 02:28 AM, a spus:

Salut din NV, harta in cui. Cum am un pic de timp, intru si eu in joc. Deocamdata nici o luminita la capat de tunel... :smile: , poate mai incolo.

sigur mai incolo
conta_ro



#85 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 17 October 2007 - 09:51 AM

Salut, eu sunt din Timisoara. Este foarte tare ideea de cafenea conta, as vrea foarte mult sa am asa ceva la mine in oras.
Sunt incepator in domeniul contabilitatii, dar iubesc fffffffffff mult acest domeniu, ma fascineaza si as vrea sa stiu cat mai multe. De exemplu, eu lucrez la o firma contabil de 11 luni, sunt in ultimiul an la faculta si as vrea cand termin sa pot sa fac conta si acasa pe langa servici... dar asta implica niste lucruri pe care nu le stiu si cred ca sunt oameni care au trecut deja prin asat si ma pot ajuta...
Astept cu nerabdare...
Va multumesc! :smile:



#86 nicole_gr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 29 October 2007 - 03:00 PM

Salutare. Eu sunt din Giurgiu si sunt incepatoare in ale contabilitatii. As vrea sa ma alatur si eu voua, daca vreti sa ma primiti in grup bineinteles.. :D Mi-ar prinde bine sfaturi de la cei cu experienta in acest domeniu...



#87 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 October 2007 - 09:35 AM

Esti binevenita !! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#88 exquisite

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 February 2008 - 12:31 AM

Salutare,

Ma uitam pe forum ca sa ma familiarizez putin cu termenii de contabilitate (nevoia o cere). Detin un bistro-cafe in centrul Bucurestiului. Nu este o cafenea scumpa, "de fitze", dar ofera o atmosfera calda celor cei vor sa stea la o cafea.

Am vazut ca vreti sa faceti un forum-meeting. Daca sunteti de acord. Ma ocup eu de organizare (adica pun cafeneaua la bataie), eventual intr-un weekend apropiat.

Eu m-am gandit la ceva de genul: veniti spre seara 18:00-19:00. Se sta de vorba, se poate tine si un discurs, daca exista un contabil expert, care sa ii ajute pe cei "mai mici" cu cateva sfaturi. Se poate lua masa (bufet suedez, eventual) apoi se poate continua cu o mini petrcere cu muzica si dans (totul este pregatit pentru asa ceva).

Revin cum mai multe detalii, in functie de reactia forumistilor.



#89 carmenbalvi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 22 February 2008 - 02:26 PM

hi, exquisite
subscriu initiativei tale indraznete. Chiar ar fi timpul sa facem un cafe-meeting in Bucuresti. Imi pare rau ca nu am vazut mai devreme mesajul tau, dar nici colegii de pe forum!?!?!?!?! Ar trebui sa ne facem timp ca doar avem multe subiecte de discutat. :tongue:



#90 krina03

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 22 February 2008 - 02:39 PM

Si eu sunt interesata. Astept detalii.



#91 exquisite

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 23 February 2008 - 07:54 PM

Ma bucur sa vad ca exista oameni interesati. Pentru a imi face o idee mai buna despre ce am putea organiza ma intereseaza sa vad cam cate persoane sunt interesate si cam care e varsta medie, probabil 35 de ani. Daca aveti sugestii sunt gata sa tin cont de ele.
Urmeaza sa apara cam intr-o saptamana si siteul localului unde o sa puteti vedea despre ce este vorba.

Ar fii bine daca ar sustine aceasta intrunire si administratorii, pentru a fi luata in serios de mai multi useri - pentru a putea trece de la stadiul de incercare/proiect la realitate.



#92 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2008 - 12:25 PM

Laudabila initiativa ta ! :tongue:
Cred ca, multi colegii nu au observat mesajul tau deoarece, au fost cu inchideri de luna, declaratii, bilanturi, etc !
Ar fi cazul sa ne intalnim , mai ales ca tu ne-ai oferit spatiul necesar ! sa vedem ce spun si ceilalti colegi ! eu sunt de acord !

multumim pentru sprijin ! :laugh:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#93 exquisite

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 24 February 2008 - 12:42 PM

Ma gandeam acum ca am putea organiza "femeia contabil - 8 martie" - evident si barbatii sa fie bineveniti, dar ma gandesc sa nu se suprapuna cu planurile personale (ale fiecaruia dintre cei ce vor sa vina).

astept sa mai vad ceva reactii si apoi o sa fac un thread nou, pentru ca multi probabil considera acest thread "mort".



#94 exquisite

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 29 February 2008 - 11:39 AM

Inca asteptam pareri si oameni dornici de "intalnire".



#95 catycojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Craiova

Postat 28 May 2008 - 10:42 AM

Vezi postareaconta_ro, la Aug 1 2006, 03:47 PM, a spus:

Dorim sa lansam un nou proiect.
Poate reusim :)

Ce parere aveti de un spatiu bine definit unde conta.ro sa se intalneasca la o cafea?
Ma gandeam sa facem o cafenea a noastra unde noi sa fim stapani si sa ne facem de cap.

Pentru asta ne trebuie un spatiu , niste oameni care sa se ocupe de proiect, un contabil (hahaha) si ceva idei...

Alex
Astept pareri.
Ideea este excelenta, toti au astfel de cluburi ( doctorii,inginerii,profesorii).
Va sustin.
Catalina, Craiova



#96 derbedeu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:Sortul, Muzica

Postat 13 September 2008 - 08:52 PM

ar fi o idee nemaipomenita.
Tocmai cand credeam si eu ca o scot la capat,
se gasi unul sa mute capatul mai incolo ...



#97 eliadedaniel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 November 2008 - 12:00 PM

e o idee buna numai ca sa fie in bucuresti :) :thumbup:



#98 ubyhermina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 January 2009 - 03:49 PM

Vezi postareaANCI, la Aug 12 2006, 09:05 PM, a spus:

si in tg.mures as putea da un spatiu

e o ideie buna sa se faca in tg-mures..........doar e in centrul tari.........ce ziceti?



#99 mvd1314

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 January 2009 - 08:34 PM

e buna ideea, tinand cont ca multi "contabili" nu sunt la curent cu noutatile....iar cea pe langa centrele universitare e una excelenta si studentii care termina in domeniu isi aleg alt drum in viata.... am terminat la Iasi contabilitate si acuma sunt director de vanzari.....:)



#100 stefan_mihalea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Sah, muzica

Postat 28 October 2009 - 12:03 PM

hello...semne de viata, ceva? v-ati pierdut printre hartii?
Sunt din Targoviste si cred ca pana la urma ma alatur ideii lui exquisite, ca sunt destul de aproape de capitala.
Daca vreti sa mai scada media de varsta la intalniri, vin si eu cu carnetul de notite, sunt abia la master :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de stefan_mihalea: 28 October 2009 - 12:05 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL