Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Zambiti, va rog ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 13

Salt la continut


Zambiti, va rog !


594 replies to this topic

#241 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 17 February 2008 - 06:58 PM

Traseu turistic. Drum de munte, panta destul de inclinata.Turistul nostru este in excursie. Cand, deodata, vede omasina de politie urcand panta cu spatele.In momentul cand trece pe langa el, acesta il intreaba pe politistul de la volan: domnule, dar m-ati facut f. curios! de ce mergeti cu masina in marche-arierre? Nu era mai simplu sa mergeti inainte, cu fata? Iar politistul ii raspunde: domnule, va rog sa nu ne retineti, trebuie sa ajungem de urgenta in varful muntelui si ne-am gandit ca ar fi mult mai usor sa coboram de acolo cu fata in caz ca nu gasim loc sa intoarcem masina! Aham, zice turistul, uite la lucru asta nu m-am gandit, da. Dupa vreo 5 minute, pe acelasi drum, se intoarce masina politiei, trecand tot pe langa omul nostru. Dar, stupoare, masina coboara tot cu spatele. Turistul alearga dupa masina si, gafaind, il intreaba pe politistul de la volan: domnule, domnule politist, dar de ce va intoarceti tot cu spatele, nu ati spus dvs. ca... Vezi-ti domnule de treaba, se rasteste politistul, ti-am spus si mai devreme, ne tii din misiune, ce vrei, cand am ajuns in varf am gasit loc de intoarcere!

Aceasta postare a fost editata de riquiqui: 17 February 2008 - 07:00 PM




#242 luci77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 04 March 2008 - 03:45 PM

SPOR!

Fisiere atasate





#243 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 March 2008 - 04:15 PM

Super tare declaratie!!! :tongue:



#244 krina03

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 04 March 2008 - 04:24 PM

cea mai tare!!!



#245 alexandrudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bistrita

Postat 04 March 2008 - 04:29 PM

sa faca cineva rost de adresa de mail a guvernului ( daca au asa ceva :wink: ) , ca sa o trimitim si acolo!
:tongue: :laugh: :frusty: :laugh: :laugh: :laugh:

bravo luci!

Aceasta postare a fost editata de alexandrudaniela: 04 March 2008 - 04:30 PM




#246 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 March 2008 - 04:36 PM

Cred ca n-am mai ras asa de tare decat dupa depunerea bilantului trecut!



#247 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 04 March 2008 - 05:57 PM

ziceati ceva de mail guvern?

cancelaria prim ministru - "drp@gov.ro" :good:



#248 van

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 04 March 2008 - 06:15 PM

SUPER TARE :biggrin:



#249 bluepanda

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 04 March 2008 - 07:26 PM

:)))))))))))))))



#250 bibilica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 04 March 2008 - 07:55 PM

Felicitari! :laugh:
:tongue:
oare unde o sa ajungem?



#251 crisstina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:

Postat 04 March 2008 - 08:11 PM

Supertare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#252 mari_mol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:baia mare

Postat 04 March 2008 - 08:53 PM

uau!!!! si chiar ma speriasem ca am omis ceva!!!! :laugh: Cu atatea tampenii cate apar, parca nici nu mai stii ce sa crezi. :tongue:
Rasuflu usurata. :biggrin:



#253 Eva2007

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 04 March 2008 - 11:50 PM

Cea mai tareeeeee declaratie!!!!!!!!! :frusty: :tongue: :laugh: :laugh:



#254 Nitller

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 March 2008 - 08:23 AM

Vezi postarealuci77, la Mar 4 2008, 03:45 PM, a spus:

SPOR!


i-am dat print si o duc la semnat
:tongue: :laugh: :frusty:



#255 acciza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:

Postat 05 March 2008 - 08:58 AM

Am verificat-o si nu ies corelatiile !!!!! Sper sa nu supar pe nimeni, cred ca ar trebui vizata de un consultant , pina in 2010!



#256 sasha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:

Postat 05 March 2008 - 09:06 AM

Super tare!!!! Cand am vazut-o posta am boscorodit ceva de dulce....dar in final m-a linistit si chiar vorbeam cu o colega pe telefon spunandu-i de noua declaratie...a avut aceeasi reactie...
E super tare.
Bravo!



#257 Alexandru_co9

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 05 March 2008 - 09:10 AM

Chiar că este cea mai interesantă Declarație văzută vreodată. Dar să nu o trimiteți la Guvern că poate le dați idei că am avea prea puține declarații de făcut.



#258 MARIANA S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 05 March 2008 - 09:58 AM

E tare de tot, dupa cate declaratii mai inventeza guvernatorii nu mai avem mult pana vom declara si ce activitati nu presteaza clientii nostri!!!!!!!!! :tongue:



#259 Sorina T.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BISTRITA

Postat 10 March 2008 - 12:34 PM

In anul 2008, vine Dumnezeu la Noe, care traia linistit in Australia si-i zice:
- Noe, pamantul s-a umplut de rautate si oamenii M-au uitat. Vreau sa-mi construiesti o noua Arca, pentru ca Potopul va veni iar. Sa iei din fiecare specie cate un exemplar mascul si femela. Ai la dispozitie 6 luni de zile! Dupa 6 luni se uita Dumnezeu pe pamant si-l vede pe Noe plangand in gradina.

-Noe !!! Sunt pe cale sa incep Potopul, unde este Arca ???
-Iarta-ma Doamne, dar lucrurile s-au mai schimbat intre timp ... Am nevoie de autorizatie de constructie. Ma tot cert cu un inspector, pentru un sistem antiincendiu, vecinii m-au dat in judecata pentru ca am incalcat planul de urbanism construind Arca in gradina mea si astfel am incalcat normele de inaltime.

Apoi compania de electricitate a cerut sa pun ipoteca pe Arca in vederea acoperirii costurilor de transport si de mutare a liniilor de inalta tensiune ce trebuie date la o parte din calea Arcii pentru a fi lansata la apa. Degeaba le-am spus eu ca va veni marea la mine, ca nu m-au crezut.

Sa fac rost de lemn, a fost o alta problema. Este interzis sa tai lemn din padurile invecinate deoarece acolo traieste bufnita cu pete care-i o specie protejata. Am incercat sa-i conving pe ecologisti ca tai lemnul tocmai pentru a salva bufnita, dar nici n-au vrut sa stea de vorba cu mine.

Cand am inceput sa adun animalele, am fost dat in judecata de un grup de activisti pentru protectia animalelor. Ei sustineau ca tin animale salbatice sechestrate impotriva vointei lor, si de asemenea au sustinut ca sa pun atatea animale intr-un spatiu atat de mica, inseamna cruzime asupra lor.

Apoi Ministerul Mediului, au spus ca nu am voie sa construiesc Arca pana cand reprezentantii lor nu fac un studiu de mediu si implicatiile pe care Potopul Tau le poate avea asupra mediului. Inca am un proces in derulare cu Ministerul Muncii, deoarce inca nu m-am hotarat cate minoritati ale grupurilor etnice sa angajez pe santier iar Blocul Sindical nu ma lasa sa-mi folosesc la constructie copiii mei deoarece nu fac parte din Sindicat si nu au certificare ISCIR pentru constructia de Arce.

Ca sa fie totul si mai rau, Fiscul, mi-a confiscat toate posesiile deoarce sustin ei ca vreau sa parasesc tara cu specii de animale pe cale de disparitie.

-Deci Doamne iarta-ma dar, imi trebuie pe putin 10 ani ca sa fac tot ce mi-ai zis. Dintr-o data cerul se lumina, norii disparura, iar soarele din nou aparu stralucitor pe cer.
-Doamne, sa inteleg ca nu ne mai distrugi lumea ?
-Nu Noe, se pare ca mi-a luat-o guvernul inainte...



#260 adriana1973

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:botosani

Postat 10 March 2008 - 01:25 PM

DECLARATIA 666
PENTRU ACTIVITATINECURATE
SI TAXA DE PROTECTIE AFERENTA
0.U.G. 13 din 13.01.2008
Declaratia va fi depuse de catre toate persoanele fizice si juridice care
desfisoara activitati cu caracter necurat, satanic sau malefic cu exceptia
Guvernului, Presedentiei si Curtii Constipationale.
Declaratia va fi insotita obligatoriu de cod de oase si se va depune la sediul
infernului, unde o va lua dracu, lucru care speram sa se intimple si cu declaratiile
100,101,102,103,300,392,394 precum si cu cei ce le inventeaza.
Declaratia se va depune in data de 30 februarie in anii nebisecti si in 31 februarie
in anii bisecti .

Ministrul Chitantelor,
Dracujan Satanian

Ultimul Ministru,
Calin ProstescuA bsurdcieanu





3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL