Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
aptitudini 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 67

Salt la continut


aptitudini 2008


1538 replies to this topic

#1321 FLORINA N

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 28 June 2008 - 01:29 PM

Vezi postareaOlguta, la Jun 28 2008, 02:22 PM, a spus:

pentru bucuresteni- un mod de a zice, fiindca suntem mai toti din provincie veniti: maine tot la opt, la Titulescu?

Se pare ca da

Aveti idee pentru cei care am picat daca am depus contestatie si printr-o minune ne declara admisi vom avea o alta zi pentru proba orala?



#1322 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 28 June 2008 - 01:40 PM

Vezi postareaFLORINA N, la Jun 28 2008, 02:29 PM, a spus:

Vezi postareaOlguta, la Jun 28 2008, 02:22 PM, a spus:

pentru bucuresteni- un mod de a zice, fiindca suntem mai toti din provincie veniti: maine tot la opt, la Titulescu?

Se pare ca da

Aveti idee pentru cei care am picat daca am depus contestatie si printr-o minune ne declara admisi vom avea o alta zi pentru proba orala?

Da, asa stiu si eu, ca va reprogrameaza; plus ca stiu ca de regula contestatiile se aproba intr-un procentaj destul de mare ca sa speri
daca nu, succes la anul si nu te descuraja




#1323 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 28 June 2008 - 02:03 PM

Ai dreptate ioanavoda..bla-bla...drept la fel voi face si eu cu dreptul mai bine citesc Legea 31 si punctez de ce cred ca e mai util in ceea ce avem nevoie mai tot timpul,,Bafta la toti colegii.. :frusty:
CU GINDURI BUNE !



#1324 Onica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2008 - 02:24 PM

Voi mai puteti invata ceva?
Eu trec de la una la alta si nu am chef de nimic.
Parca nu se mai termina ziua. Eu cu auditul am stat nasol la examenul scris si am crezut ca la oral scap de el :frusty:
Acum ce incerc sa citesc? Evident ca audit. Si parca nu-l mai termin. Abia astept sa treaca ziua de maine.

Spor la invatat.



#1325 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 28 June 2008 - 02:49 PM

Vezi postareaioanavoda, la Jun 28 2008, 02:25 PM, a spus:

Multumim colegilor pentru sinteza biletelor de oral doctrina si audit.Eu am aruncat o privire pe suportul de drept comercial...e o abureala...sincer in afara de partea cu societatile comerciale nu prea ai ce retine...e prea mult drept .In consecinta, personal voi incerca sa raman cu ceva din Legea 31 care parca mult mai mult o folosim in practica decat ce e prezentat acolo.

Pt. toti care nu au Legea 31 o gasiti postata de mine la pag.11 a acestui topic pozitia 10 sau 11 ("Incerc sa atasez....").

Pana ieri nu ne puteam concentra ca ne gandeam la rezultate, azi nu ne mai putem concentra ca e prea mult bla-bla.
De s-ar termina! :frusty: :thumbup: :frusty:



#1326 flefi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 28 June 2008 - 03:56 PM

salut



#1327 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2008 - 03:59 PM

Am fost sa vad daca au afisat repartizarea pe sali........ nu au pus nimic......
Am incercat sa fotografiez listele cu cei respinsi........ n-au iesit prea bine...
Totusi cine are nevoie sper sa inteleaga.....



#1328 dolhascu_maia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 28 June 2008 - 04:01 PM

dupa agitatia de ieri ,,,,,, azi un ocean linistit ,,,,,,,,



#1329 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 28 June 2008 - 04:13 PM

Vezi postareadolhascu_maia, la Jun 28 2008, 05:01 PM, a spus:

dupa agitatia de ieri ,,,,,, azi un ocean linistit ,,,,,,,,

Astazi lumea invata.... :biggrin:



#1330 blue2q

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 28 June 2008 - 04:30 PM

Da chiar, va mai puteti concentra?
Pana la urma pe ati pus accent: audit si deontologie, sau si pe drept si fiscaliatate?



#1331 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 28 June 2008 - 04:33 PM

Vezi postareablue2q, la Jun 28 2008, 05:30 PM, a spus:

Da chiar, va mai puteti concentra?
Pana la urma pe ati pus accent: audit si deontologie, sau si pe drept si fiscaliatate?

audit si deontologie



#1332 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 28 June 2008 - 05:08 PM

Si eu cred ca dento si audit va fi baza poate ceva si de conta sau fiscalitate..dar fie ce-o fi ...ceva tot vom sti,nu?sunt sigura ca toti care am luat scrisul vom sti si la oral..ideea e sa vorbin ceva sa nu lasam sa se asterne linistea...eu oricum nu mai pot asimila nimic ...cu d-zeu si sa avem credinta ca vom reusi.. :biggrin:
CU GINDURI BUNE !



#1333 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 28 June 2008 - 05:58 PM

TRUCURI PENTRU EXAMEN !


La un examen de fizica. Profesorul foarte prost dispus, intra prima studenta.
-Duduie, e vara, sunteti intr-un compartiment de tren si va este foarte cald. Ce faceti?
Studenta foarte bucuroasa de simplitatea intrebarii raspunde:
-Deschid fereastra.
-Perfect, va rog sa calculati viteza cu care intra curentul de aer in compartiment.
-?!?
Pica examenul. A doua studenta pateste la fel. Intra si a treia studenta,care intre timp aflase despre ce era vorba.
-Duduie, e vara, sunteti in tren, in compartiment, si va e foarte cald.Ce faceti?
-Imi dau jos bluza.
-Dar totusi va e cald.
-Imi dau jos fusta.
-Totusi va e foarte cald.
-Imi dau jos sutienul, chilotii, tot, raman goala.
-Si daca inca va mai este cald?
-Domnule profesor, si sa stiu ca mi-o .... cu tot compartimentul, dar nenorocita aia de fereastra nu o deschid!!!


BAFTA MAINE !



#1334 monic@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 28 June 2008 - 06:29 PM

Am descarcat audit si doctrina bilete si multumesc mult.
La fiscalitate aveti ceva?



#1335 monic@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 28 June 2008 - 06:46 PM

E posibil sa vina si probleme usoare sau doar pura teorie? Ce ati auzit?



#1336 timi10

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 28 June 2008 - 06:56 PM

doar teorie.anul trecut au fost tot din audit si doctrina intrebari. doamne ajuta sa fim ADMISI si maine cu toti



#1337 monic@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 28 June 2008 - 07:31 PM

Eu am auzit ca a fots doctrina, drept, audit si fiscalitate. Probabil si anul acesta. Depinde de cum iti este norocul. Sa fie tot norocul de partea noastra!!!!

Si inca ceva... cate intrebari vor fi? Una din fiecare materie sau doar o intrebare?



#1338 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2008 - 07:41 PM

Vezi postareaioanavoda, la Jun 28 2008, 02:25 PM, a spus:

Multumim colegilor pentru sinteza biletelor de oral doctrina si audit.Eu am aruncat o privire pe suportul de drept comercial...e o abureala...sincer in afara de partea cu societatile comerciale nu prea ai ce retine...e prea mult drept .In consecinta, personal voi incerca sa raman cu ceva din Legea 31 care parca mult mai mult o folosim in practica decat ce e prezentat acolo.
nu stiu cum e suportul de curs de pe net, dar ce s-a predat la curs e f interesant ..... si usor de inteles chiar daca sunt notiuni de drept ..... mai nasoale sunt intrebarile din faliment si insolventa de la disciplina drept ....... cine se uita pe toate intrebarile de la drept, este asigurat la aceasta disciplina ca nu se da absolut nimic inafara acelora, asa a fost la acces



#1339 ALINAM

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 June 2008 - 08:13 PM

Buna seara, aveti idee daca anul trecut a picat cineva la oral?



#1340 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 28 June 2008 - 08:58 PM

Vezi postareaALINAM, la Jun 28 2008, 09:13 PM, a spus:

Buna seara, aveti idee daca anul trecut a picat cineva la oral?

eu nu am auzit !
"scrisul" a fost greul.
Fara emotii si va fi bine !

BAFTA !






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL