Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
redeventa miniera - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

redeventa miniera

6 replies to this topic

#1 Maria Popica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 06 March 2009 - 08:16 AM

Buna tuturor,

ma puteti indruma spre tot ce exista despre redeventa miniera, legi pe care sa le pot studia, :frusty:
lucrez la o firma, balastiera, si as vrea sa ma informez despre redeventa miniera, nu stiu ce legi reglementeaza aceasta redeventa, la fel si despre productia balastierei
multumesc tuturor care ma pot ajuta



#2 mihaelas_78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 March 2009 - 08:53 AM

Si eu sunt interesata de acest subiect. Incerc sa postez ce am.

Fisiere atasate





#3 mihaelas_78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 March 2009 - 01:22 PM

Chiar nu mai stie nimeni nimic ?
Si se sunt fff interesata firma unde lucrez tocmai isi deschide o statie de sortare si as avea si eu nevoie de informatii privind inregistrarile contabile , legislatia in domeniu......
Daca ne puteti ajuta va multumim anticipat!



#4 Maria Popica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 March 2009 - 11:36 AM

Vezi postareamihaelas_78, la Mar 6 2009, 08:53 AM, a spus:

Si eu sunt interesata de acest subiect. Incerc sa postez ce am.
Mersi ptr raspuns,
firma la care lucrez are deja o statie de sortare si mai multe puncte de exploatare, cu ce pot te voi ajuta



#5 mihaelas_78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 March 2009 - 10:41 AM

BUNA MARIA!
Momentan statia nu functioneaza , dar in cateva zile se va deschide , nu prea stiu cum voi face unele inregistrari contabile. Cred ca trebuie calculat pretul de cost care se scade din pretul de vanzare dupa care se calculeaza redeventa minierea , apoi cred ca trebuie facute ceva rapoarte de productie dar nu stiu cum .............ufffffffffffffffff sunt total in ceata daca ma poti ajuta iti multumesc din suflet.
Daca ma poti ajuta o sa iti las si adresa mea de email mihaelas_78@yahoo.com

Multumesc !



#6 del28

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 19 March 2010 - 03:10 PM

buna,
va rog daca ma puteti ajuta cu informatii despre redeventa miniera pt activitatea de exploatare forestiera,
fetelor, v-ati familiarizat cu calculul acesteia? ajutati-ma si pe mine ,

inca ceva , care e formula de calcul? se plateste lunar? trebuie completat vector fiscal? :frusty:
orice infpormatii mi-ar fi de mare ajutor,

multumesc !



#7 Liliana Lascu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 28 June 2011 - 12:21 PM

Si eu tin evidenta la o cariera de piatra, daca mai sunteti in acest domeniu as vrea unele lamuriri?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL