Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
transmitere revisal gresit, cum corectez? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


transmitere revisal gresit, cum corectez?


4 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 August 2011 - 09:18 AM

Am urmatoarea problema: am transmis revisal cu o modificare de tip de norma de lucru. Modificare este cu 01.08.2011 si am transmis astazi. In revisal pe site ITM imi apare data contract 15.06. data inceput 16.06., mi`a preluat datele de la alt contract. Nu stiu ce am gresit si ce s`a intamplat. Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa fac ca sa corectez pentru a nu primi amenda. In Saga nu am contractul initial, pentru ca l`am depus pe discheta. Care sunt pasii pentru a face modificarea in mod corect? Lucrez cu Saga si din Saga am transmis revisal.
Multumesc



#2 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 August 2011 - 10:05 AM

Am facut din nou modificarea in revisal si am trimis la ITM, nu vad unde apare aceasta modificare pe site`ul lor. CUm fac sa anulez al doilea contract, care a fost inregistrat gresit.
Multumesc




#3 missdeutza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 August 2011 - 02:32 PM

Buna ziua! As avea nevoie de ajutorul vostru daca imi puteti da un sfat....am un angajat cu un CIM pe perioada determinata. Din greseala am prelungit CIM pe perioada determinata pentru a patra oara. Anume am incheiat prima data contract pe o perioada de 30 zile:30.03-29.04, apoi am facut act aditional de prelungire la contract pentru perioada 30.04-29.05, al doilea act aditional pt perioada 30.05-29.08. Vineri 26.08 a fost trimis alt act aditional pt prelungire CIM 30.08-28.11.2011. Stiu ca este gresit...dar va intreb cum pot corecta? Pot trimite alt act aditional prin care sa-i prelungesc CIM pe perioada nedeterminata incepand cu data de 30.08 si sa-l anulez pe acesta ultimul ? Va rog ajutati-ma!



#4 lauramino

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 22 September 2011 - 10:15 AM

Buna ziua.Am si eu un aspect.Trimit o inchidere de contract cu data de 31 si acum se razgandesc oamenii si vor inchiderea cu data de 1.Cum pot modifica aceasta data are cineva idee?



#5 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 22 September 2011 - 04:43 PM

Modifici data incetarii contractului si transmiti Revisalul in data de 1 octombrie, dar vei avea probleme cu D112, va trebui sa declari incetarea contractului in 30 septembrie si nu in 1 octombrie- nu vei avea declarate ore lucrate si-ti da eroare.
vad ca ai scris data 31, e vorba cumva de luna august? daca da - nu cred ca mai poti face modificarea...






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL