Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
control financiar preventiv (CFP) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


* * * * - 1 Voturi

control financiar preventiv (CFP)

baza de calcul viza cfp
62 replies to this topic

#61 trikule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 January 2018 - 07:34 AM

25%



#62 ANAKINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 14 February 2020 - 10:03 AM

Buna ziua,
La institutia unde lucrez avem 8 ( opt) persoane care acorda viza CFP . S-a ajuns la vizarea cu CFP a bonurilor de consum , a bonurilor de transfer , a facturilor fiscale ( care au deja bun de plata), a Nir-urilor , a listelor zilnice de alimente . Intrebarea mea este daca aceste documente enumerate se supun din punct de vedere legal controlului financiar preventiv , fiindca nu se regasesc in Anexa la Normele privind exercitarea activitatatii de control financiar preventiv. Multumesc.




#63 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 February 2020 - 11:23 AM

Buna,

La logica simpla, daca acele documente nu se regasesc in lista celor ce se supun CFP, eu zic ca ai dreptate si ca nu ar trebui sa necesite viza respectiva, dar pana iti raspunde cineva care se pricepe la contabilitate bugetara si CFP (eu nu ma pricep deloc, imi pare rau) incerc sa te ajut cu acest material emis de ANAF : http://discutii.mfin..._contr_prev.pdf
Poate iti foloseste. :smile:

Pt membrii care au permisiunea de a descarca documente de pe forum (cei ce au minim 10 mesaje postate), am atasat acest manual. Ceilalti il puteti lua direct de la link.

Fisiere atasate








Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL