Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
productie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

productie

13 replies to this topic

#1 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 September 2005 - 06:44 PM

ptr. cei interesati de productie

apasati butonul descarcare ptr. a intra in posesia tabelelor.

Fisiere atasate





#2 COCEAN ELIDA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:INFORMATIE SI COMUNICARE

Postat 27 March 2006 - 11:25 PM

Floris, multumesc pt informatii!!! am o rugaminte...despre metoda pe comenzi ai posibilitate sa ma ajuti cu ceva...multumesc
O ZI BUNA!! :D




#3 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 28 March 2006 - 08:11 PM

ptr. metoda pe comenzi folosesti exact ce am postat.

"calculatie pret" si "colectarea cheltuielilor".
fiind pe comanda stii de la inceputul lunii care va fii nr. de bucati produs.
la inceputul lunii inregistrezi productia la cost antecalculat, la sfarsitul lunii ( sau cand comanda este gata) inregistrezi productia finita la cost efectiv si inregistrezi diferenta de pret intre costul efectiv si cel antecalculat, daca exista. dar deobicei exista diferente la cheltuielile indirecte.

asta-i tot.



#4 COCEAN ELIDA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:INFORMATIE SI COMUNICARE

Postat 28 March 2006 - 08:35 PM

multumec mult :Dsi numai bine...



#5 VIVI1968

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:mai multa informare si comunicare

Postat 04 April 2006 - 07:43 AM

Floris am descarcat fisierele tale si iti multumesc.Dar am nevoie de un model de formular de raport de productie ca document cu care sa ma incarc in gestiune.Sau mai bine zis un document in baza caruia sa fac NIR de intrare in depozit.
vivi



#6 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 04 April 2006 - 12:24 PM

incarcarea in gestiune se face pe baza bonului de transfer



#7 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 April 2006 - 09:18 PM

asa arata ca model, se gaseste de cumparat (carnete) la orice punct de vanzare tipizate.

Fisiere atasate





#8 tif

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 April 2006 - 01:10 PM

Cu scuzele de rigoare, nu pot sa descarc nici un model de raport de productie. Si chiar am cautat. Aviz celor care deja l-au primit, am mare , mare nevoie de asa ceva. adresa de mail este dana.costescu@marcotec.ro sau sa-mi spuna cineva cum pot sa le descarc de pe forum . Multumesc.



#9 melintescu_valentina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Location:Turnu Magurele
  • Interests:legislatie fiscala

Postat 05 April 2006 - 01:26 PM

Rapoartele de productie ,nu fac parte din categoria formularelor comune pe economie.In functie de specificul activitatii un raport de productie trebuie sa contina minim urmatoarele informatii: denumirea produsului,nr. buc,pret unitar,valoare.De regula se intocmeste de comp.de productie. numai ei stiu ce-au lucrat si cat.



#10 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 April 2006 - 07:03 PM

tif a spus:

Cu scuzele de rigoare, nu pot sa descarc nici un model de raport de productie. Si chiar am cautat. Aviz celor care deja l-au primit, am mare , mare nevoie de asa ceva. adresa de mail este dana.costescu@marcotec.ro sau sa-mi spuna cineva cum pot sa le descarc de pe forum . Multumesc.


ptr. descarcare trebuie sa te autentifici. daca nu poti descarca fisierele atasate mai sus, am sa le trimit pe mail



#11 dexter

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:
  • Location:Timis

Postat 08 June 2006 - 07:39 PM

Culmea!Merge :lol:



#12 lauramino

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 16 November 2007 - 03:31 PM

multumim pentru ajutor floris. :smile:



#13 Daniel67

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 May 2022 - 07:28 AM

Buna ziua.

Va rog frumos as dori si eu un model de raport de productie pentru um mic atelier de tamplarie lemn. atelier.dumir@gmail.com

Multumesc



#14 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 May 2022 - 09:54 AM

Sunt modele pe net, incearca un Google. Eu am incercat si uite cate am gasit, vezi care ti se potriveste mai bine.

https://www.google.c...=zBAVGl6Z-bl_KM






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL