Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Conta cafenea - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Conta cafenea


107 replies to this topic

#21 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 August 2006 - 06:56 PM

Am avut surprize la Cluj. As vrea sa incep cu Bucurestiul ca este mai mare si sunt mai multi contabili. Este pur economic :)
Daca nu reusesc in Bucuresti , nu o sa am nici o sansa in alta parte :)

Vezi postareaSidonia, la Aug 23 2006, 03:32 PM, a spus:

Pentru Craiova am ridicat manuta :038:

Super :041: :041: :041: multumesc mult Aura.Sa vedem daca ne mai ajuta si altcineva.Hai Craiova sa vedem cat de sus putem sa ridicam manutele!... :100:

Pana sa facem o CONTA CAFENEA la craiova , de ce nu incercam sa facem o intalnire Conta Cafe?
Cine se ofera sa organizeze?
conta_ro



#22 Sidonia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Craiova
  • Interests:Profesionale

Postat 24 August 2006 - 08:04 AM

Vezi postareaconta_ro, la Aug 23 2006, 04:56 PM, a spus:

Am avut surprize la Cluj. As vrea sa incep cu Bucurestiul ca este mai mare si sunt mai multi contabili. Este pur economic :)
Daca nu reusesc in Bucuresti , nu o sa am nici o sansa in alta parte :)

Vezi postareaSidonia, la Aug 23 2006, 03:32 PM, a spus:


Pentru Craiova am ridicat manuta :038:

Super :041: :041: :041: multumesc mult Aura.Sa vedem daca ne mai ajuta si altcineva.Hai Craiova sa vedem cat de sus putem sa ridicam manutele!... :100:

Pana sa facem o CONTA CAFENEA la craiova , de ce nu incercam sa facem o intalnire Conta Cafe?
Cine se ofera sa organizeze?


Da de ce nu .... eu ma ofer,dar as vrea mai multe detalii pe adresa mea de mail sidoniaro@yahoo.com daca se poate in legatura cu conditiile ce trebuie indeplinite.




#23 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 24 August 2006 - 08:47 AM

Pentru Cluj ma inscriu si eu ..... Iza suntem 2 .... ^_^
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#24 ctc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 24 August 2006 - 02:19 PM

3 pentru Cluj



#25 Marinna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 207 Postari:

Postat 24 August 2006 - 09:15 PM

E ok, dar e prea frumos sa fie adevarat.

Eu am prieteni in conta din alte judete , cei din judetul meu nu imi sunt prieteni (doar una) , suntem ceva de genul"Salut , ce mai faci? si gata discutia". O fi de vina ...... conta ?

Mi-ar place asa ceva si multa bafta cui reuseste.

Cred ca mai bine este o cafenea cont.ro , in mijlocul tarii sa nu fie pentru vreun judet drumul prea lung ... adica la mine :P
Masinile au bare de protectie, creioanele au guma de sters pentru ca oamenii gresesc !



#26 doar eu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 24 August 2006 - 10:12 PM

fratilor suntem in August 2006 si nu prea vad comentarii pe anul acesta , ce este aici pana la urma?



#27 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 25 August 2006 - 08:48 AM

Vezi postareaDiana_, la Aug 24 2006, 08:47 AM, a spus:

Pentru Cluj ma inscriu si eu ..... Iza suntem 2 .... ^_^

Pentru Cluj

Am urmatoarea propunere.
Inainte sa ne aruncam cu capul inainte... inchiriat spatii si toate celelalte... hai sa facem ceva premergator: Sa gasim o cafenea draguta, intima, poate in timp locatia va fi constanta, si sa ne facem un obicei sa ne intilnim. Dar mai des. Sa pastram legaturile calde. Cu timpul, s-ar putea sa ni se alature mai multi contabili. Mai ales daca mediatizam pe Forum. Poate trezim solidaritatea in confratii nostri contabili. Si asa sa devenim "o voce la unison". In felul asta vom putea la un moment dat sa ne facem si planuri mai mari.

Altfel...ai vazut la Conta Cafee ce de lume! :P



#28 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 25 August 2006 - 03:01 PM

Mie imi surade ideea ..... :045: hai sa vevedem cine vrea sa vina .... apoi gasim un loc cald :icon_wink:
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#29 adiL

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 25 August 2006 - 03:53 PM

Dar din Iasi ? Sunt curioasa cati sunt inscrisi pe acest forum . Cine are chef de o intalnire sa ne cunostem?

Nu stiu daca s-a facut si la Iasi intalnire, inainte. Stiu ca prin tara au mai avut loc.

astept sugestii lacatusua@yahoo.com



#30 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 30 August 2006 - 03:49 PM

Vezi postareaDiana_, la Aug 25 2006, 03:01 PM, a spus:

Mie imi surade ideea ..... :045: hai sa vevedem cine vrea sa vina .... apoi gasim un loc cald :icon_wink:


Iata ca pin-aici ne-a fost! Ne-am impotmolit deja! :(



#31 alicu gabriela

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 30 August 2006 - 04:37 PM

4 pentru Cluj, :P
abia astept ora si data :026:
mutzica



#32 Angelescu Laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Suceava

Postat 30 August 2006 - 05:40 PM

Este cineva din Suceava pe forum?



#33 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 30 August 2006 - 07:10 PM

Pana acum suntem 5 pt Cluj:
Izaroman
Ctc
Ana c
Alicu Gabriela ..... si eu ..... :D

Hai ca poate ne adunam cat sa ocupam o masa ..... :lol:

Cine mai doreste sa vina?
Hai Clujule .... ca nu e perioada de inchidere ..... concediile au cam trecut .....
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#34 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 06 September 2006 - 03:01 PM

Cred ca in conditiile acestea chiar si cei mai optimisti ar avea dubii ..... oare o sa reusim ? :huh:
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#35 spring9

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate, legislatie

Postat 14 September 2006 - 08:12 AM

Orice iti doresti se poate realiza. Doar sa fii bine orientat si sa cauti unde trebuie, atat printre cei care vor sa ajute , cat si pe aceia care au si vor sa investeasca.

Dupa o zi de munca , ce placere sa-ti petreci cateva ore alaturi de prieteni intr-o cafenea. Parca nu numai in filmele americane am vazut asta.

Haideti sa vedem care sunt prioritatile pentru a o deschide si ce poate face fiecare care doreste realizarea acestui proiect?

O zi frumoasa tuturor!



#36 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 14 September 2006 - 11:25 AM

Vin si eu cu o intrebare de "nestiutor" in afaceri....clientela acestei cafenele ce caracteristici are? Locatia (suprafata, chirie etc) , menu (adica doar cafea? nimic apa cu lamaie etc?)....
Ca sa separam utopia de realitate, un plan de afaceri exista? Ca drept sa spun, tare mi-ar placea sa vin la o cafea acolo, dar lipsa de timp isi spune cuvantul....cati contabili vor veni zilnic acolo a.i. sa ai un rulaj de cel putin 500 RON/zi, sa zicem?

Nu ucid idei, le incurajez. Mi s-a spus deseori ca sunt o frana in calea imaginatiei altora, dar eu unul nu m-as urca intr-o masina fara frane....

P.S. Nu aveti nevoie si de un contabil? :lol:
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.



#37 AndreeaL

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Interests:Domeniul economic

Postat 15 September 2006 - 04:12 PM

Vezi postareaadiL, la Aug 25 2006, 04:53 PM, a spus:

Dar din Iasi ? Sunt curioasa cati sunt inscrisi pe acest forum . Cine are chef de o intalnire sa ne cunostem?

Nu stiu daca s-a facut si la Iasi intalnire, inainte. Stiu ca prin tara au mai avut loc.

astept sugestii lacatusua@yahoo.com

Buna. Sunt si eu tot din Iasi. Ar fi minunat sa tinem legatura si in afara forumului. Nu se stie niciodata cand ai nevoie de o informatie, o cunostinta, o intrare etc. :)
Adresa mea de email este l_andreea@yahoo.com



#38 molky

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 23 September 2006 - 08:20 PM

pana la urma facem ceva cu cafeaua asta sau doar vorbim? doi, trei la inceput si poate pe parcurs ne mai adunam . vreau si eu la craiova dar la sfarsit de saptamana ca nu sunt din craiova ci de mai departe (cca 110km). sper sa reusim sa ne intalnim. adresa mail izabell_10@yahoo.com :D



#39 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 23 September 2006 - 09:29 PM

molky, cred ca ai confundat conta cafe cu conta cafenea. sunt 2 lucruri diferite. mai citeste odata topicul.
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#40 molky

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 25 September 2006 - 12:00 PM

ca sa facem o cafenea intr-un oras ar trebui sa ne cunoastem. sau o face cineva si noi doar venim in vizita? poate nu am inteles eu. daca doar vorbim fara sa si facem ceva si anul viitor vom fi la acelasi nivel. corect? stiu ca este greu dar sa incercam ceva pentru ca suntem suficienti care vrem.
va doresc o saptamana frumoasa :)






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL