Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Program Ciel - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Program Ciel

7 replies to this topic

#1 simonel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:

Postat 18 January 2006 - 08:26 PM

Cine poate sa-mi dea cateva informatii in legatura cu acest program de contabilitate? Eu acum l-am achizitionat si la prima vedere mi se pare destul de sofisticat. O impresie de la utilizatori mai cu experienta....
Astept opinii....



#2 contax

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 18 January 2006 - 08:58 PM

Ai tot pahetul? Este versiune DOS sau Windows.
Vezi ca pe CD exista si manuale de utilizare, iar cel pentru salarii este mai cuprinzator decat cel tiparit.
Conform contractului, in primele 30 de zile poti sa-i intrebi telefonic orice problema legata de utilizarea programului.
Exista si posibilitatea urmarii unor cursuri contracost.
La inceput poti sa utilizezi societatea exemplu.




#3 bibi2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 19 January 2006 - 04:40 PM

in ce lucrezi? in contabilitate sau in gestiune?
In conta e destul de usor si poti sa-i suni intruna. Partea proasta este ca raspund destul de greu
In gestiune aveau unele probleme ( iti treceau returul pe intrari si nu pe iesiri cu minus si altele), dar cred ca partial le-au rezolvat. Descarcarea de gestiune se face in alta societate, pt. ca nu stiu ce iti greseste pe acolo.
Dar per total e bun. Iti poate face rapoarte diverse ( pe vanzare agent, incasare pe fiecare om etc), dar tb. sa ai grija cand creezi articolele si altele, daca ai de gand sa ai rapoarte diverse. Intai te gandesti ce vrei de la program si apoi ii intrebi pe cei de la ciel.
Suna-i intruna pt ca mai bine ii stresezi pe ei decat sa iti faci tu probleme si e destul de greu sa se refaca situatiile.



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 January 2006 - 07:03 PM

ti-ai batut cuie in talpa.e un program greoi.



#5 contax

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 19 January 2006 - 07:18 PM

Si cu cele mai multe licente vandute!
Au mai fost discutii despre softuri contabile, dar n-am reusit gasit nici o comparatie Ciel vs. alt soft mai bun.



#6 xlaviniax

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:targoviste
  • Interests:contabilitatea

Postat 01 February 2006 - 09:25 PM

este foarte bun programul...eu il folosesc si este bine structurat. Cred ca ar trebui totusi pana te inveti sa contactezi pe cineva..



#7 mihael@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 August 2007 - 04:40 PM

Buna, cine ma poate ajuta
Am de inregistrat importuri in ciel cu TVa platit de un tert la vama

371=401
4426=446

Ei bine, nu imi apare in jurnalul de cumparari, cei de la ciel spun ca nu pot avea 2 conturi pe credit ca nu mai recunoaste softul nimic, desi bifez optiune de tva la baza si la tva

Au dat din umeri si au zis sa gasesc un artificiu

Daca le fac in nds separate atunci la tva nu mai am baza.
Apoi tva treb sa-l am in ron iar marfa si fz in euro


Voi cum faceti?



#8 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 14 August 2007 - 07:20 PM

inceaca un artificiu cam asa

1 4426=401 fz vama
si apoi o stornare

2 4426=401 cu minus

3 4426=461 cu plus
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL