Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
program saga - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Page 45

Jump to content


program saga

adaos comercial import saga revisal export saga sugestii saga
887 replies to this topic

#881 Lavinia88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 10 December 2015 - 12:44 PM

Buna ziua! tin contabilitatea unei firme cu trei puncte de lucru diferite, pentru usurarea muncii depuse cu nir-uri si avize de la un magazin la altul am descarcat varianta gratuita a programului saga. va rog sa ma ajutati cu raspunsurile la urmatoarele intrebari
1. Cum se face un nir in saga?
2.Cum pot face un aviz cu transfer de marfa de la un magazin la altul?
3. cum pot memora articolele vandute pentru a nu le mai scrie inca o data?

va multumesc



#882 marietadragos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 posts
  • Gender:Female
  • Location:ZALAU
  • Interests:contabil autorizat

Posted 05 January 2016 - 07:36 PM

O societate de constructii plateste angajatii pe 3 luni 75% din salar si lucreaza 75% din zilele lucratoare, adica 4 zile din 5 zile.Nu am transmis revisal pentru ca nu au contractul suspendat, iar la somaj am sunat si au zis ca din punctul lor de vedere nu sunt suspendati.Acum problema mea este cum sa completez D112 si statul de plata, lucrez cu Saga.
Multumesc.




#883 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 06 January 2016 - 10:38 AM

se inreg. in stat, panoul "Detalii"

Saga are forum propriu, tutoriale ... mai degraba gasesti informatii specifice acolo.



#884 kont2ko

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 posts

Posted 14 March 2016 - 01:41 PM

Salut !

Am de facut niste configurari in SAGA pentru a folosi programul doar pentru evidenta inventarului si emiterea bonului fiscal din program.
Nu am experienta contabila, am doar de instalat SAGA, conectat casa de marcat cu PC-ul si configurat pentru a putea fi folosit in vederea printarii bonului din SAGA.

Am inteles ca toate programele SAGA contin 2 module:
- contabilitate (evidenta global valorica);
- stocuri (evidenta cantitativ valorica a gestiunilor).

Probabil ca in cazul meu am nevoie de al doilea modul, chiar daca ele sunt continute in acelasi program.
Rugamintea mea este daca puteti sa ma indrumati atat cat puteti in vederea finalizarii acestei operatiuni.

In ceea ce priveste interconectarea casei de marcat cu PC-ul, am primit deja niste indrumari si urmeaza sa conectez si sa configurez casa de marcat (aparent compatibila cu SAGA) la PC.
SRL-ul care va folosi SAGA in acest mod comercializeaza produse de infrumusetare si spune ca doreste doar sa emita bonul automat din SAGA si sa aiba o evidenta de inventar asupra produselor vandute. Probabil ca doreste ca produsele comercializate sa fie introduse in inventarul SAGA, urmand ca acestea sa se scada automat din stoc atunci cand sunt emise bonurile fiscale si implicit, vandute produsele.

Care sunt pasii de urmat pentru a inventaria produsele din stocul fizic in SAGA si care sunt pasii pentru a emite bon pentru un produs anume atunci cand este vandut.

Nu stiu daca SAGA este cel mai potrivit soft pentru nevoile respectivului SRL, (poate sunt altele mai usor de folosit) dar momentan spre am fost indrumat spre SAGA.

Va multumesc!




#885 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 14 March 2016 - 02:45 PM

Saga are forum propriu ! Intra pe site-ul lor fiindca pt configurari ale softului de gestiune sunt mai buni decat noi (evident ! :smile: )



#886 kont2ko

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 posts

Posted 14 March 2016 - 03:36 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 14 March 2016 - 02:45 PM, a spus:

Saga are forum propriu ! Intra pe site-ul lor fiindca pt configurari ale softului de gestiune sunt mai buni decat noi (evident ! :smile: )


Saga are forum propriu pentru cei care au achizitionat licenta. imi dau seama ca ar trebui sa stie cel mai bine cum se lucreaza cu programul. Daca vezi pe undeva sectiunea "Register", spune-mi si mie.



#887 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 14 March 2016 - 04:39 PM

nu trebuie sa te inregistrezi ca sa citesti.
e adevarat ca-i mai usor de comunicat daca esti inregistrat si poti pune intrebari punctuale ...
ref. la configurari, sfatul meu venea in ideea ca aici nu cred sa primesti raspuns atat de curand pe cat iti trebuie. daca era o intrebare strict contabila, mai repede ti se raspundea decat legat de setari in Saga de gestiune, dar poate ai noroc ! :smile:



#888 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,152 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 15 March 2016 - 08:18 AM

Vezi postareakont2ko, la 14 March 2016 - 03:36 PM, a spus:

..... Daca vezi pe undeva sectiunea "Register", spune-mi si mie.

Pe forumul Saga nu te poti inregistra decat daca ai o licenta cumparata de la ei
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL