Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#41 nicxfi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2006 - 10:28 AM

Buna ziua,
iti recomand contab.sql pe reclama,ro e super bun

nu-mi place sa citesc regulamentul, astept jignirile din partea moderatorului



#42 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2006 - 03:07 PM

nicxfi a spus:

Buna ziua,
iti recomand contab.sql pe cometa,ro   e super bun

eu iti spun sincer ca n-am fost multumita




#43 CIOBANU VALERIA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:COMUNICARE

Postat 11 May 2006 - 03:47 PM

neomanager sau B_ORG, sunt superbune, consultanti extra. Firma RECLAMA SRL



#44 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 18 May 2006 - 08:37 AM

Septimiu a spus:

sunt curios cati oameni care acceseaza forumul conta.ro ar da asa multi bani pe un sistem informatic  :shock:
Ai fi uimit!



#45 nicxfi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2006 - 12:08 PM

de ce?
ce probleme ai avut?



#46 teos

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 01 June 2006 - 10:59 PM

davis a spus:

Buna ziua,
Noi suntem o firma de hosting si programul de contabilitate s-a dovedit depasit si ineficient pe masura ce activitatea a crescut ca volum.Ne-ar interesa un program care pe langa faptul ca permite intocmirea si printarea facturilor trebuie sa inregistreze si notele contabile generate de acestea.Mai departe ar trebui sa se intample acelasi lucru si cu chitantele. Extrasele de cont sunt online , acestea trebuiesc, pentru o usurare a muncii,sa poata fi importate in programul de contabilitate....
In principiu vrem de la program sa ofere posibilitatea de importare de date din alte aplicatii, printarea de facturi si efectuarea de rapoarte specifice
Poate cineva sa imi sugereze vreun program??
Va multumesc

Considera si Compiere, sunt o gramada de firme straine care-l folosesc si s-a implementat si in Romania... vezi www.google.ro (ca sa nu fac reclama).



#47 tori

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 12 July 2006 - 01:08 PM

andreea a spus:

eu folosesc si la unul dintre servicii si acasa easycont produs de sasory, aprobat de CECCAR, care costa 200 eur + TVA. eu sunt ff multumita de el si imi usureaza munca ff mult. ce bine e sa apesi pe un buton si sa-ti calculeze singur impozitul pe profit! fara sa mai stau eu sa ma chinui cu deductibile si nedeductibile.....

Andreea, si eu am inceput sa lucrez cu Easycont, dar mi-am prins urechile la salarii;am un concediu de maternitate si nu stiu cum sa lucrez cu modulul de salarii.Ma poti sfatui?Cu manualul de utilizare nu m-am dumirit cum ar trebui sa fac si pt. ca tot am program nu as mai vrea sa calculez salariile manual.Daca ai putea sa ma indrumi, ti-as multumi.



#48 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 12 July 2006 - 02:12 PM

tori, nu am ajuns sa lucrez in sasory concediile de maternitate, dar da-mi un buzz pe mess zilele astea si adu-mi aminte sa mauit. sigur o rezolvam. sau suna la ei si intreaba-i.



#49 mariah

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:S.C.Innova

Postat 17 July 2006 - 11:06 AM

Ma poate cineva ajuta cu un program de contabilitate bun, care sa se preteze la o societate de distributie cu un rulaj f.f.mare? M-ar interesa sa avem si posibilitatea de service, deci sa aiba in Suceava o reprezentanta.
Multumesc mult! Ulterior va pot contacta si telefonic.



#50 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 21 July 2006 - 10:37 AM

incearca EASYCONT de la reclama.ro. nu pot sa-ti spun daca au reprezentanta in suceava, dar intereseaza-te la ei. are toate modulele incluse, si costa in functie de CA a firmei. pt pers fizice si microintreprinderi pretul este de 200 euro + TVA. si au 1 an de zile update gratuit.
eu zic ca merita sa incerci. iti face tot ce ai nevoie, inclusiv toate declaratiile: mediu, somaj, sanatate, cas, impozit profit, 100, 300.. tot.



#51 ionelploaie

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Piatra Neamt

Postat 21 July 2006 - 01:21 PM

subscriu, EASYCONT este un program complet (complex). singurul lucru deranjant este ca trebuie sa suni la ei pentru licentiere dupa fiecare update (iar cu update-urile stau excelent, se fac imediat ce apare cea mai mica modificare legislativa)



#52 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 July 2006 - 02:48 PM

Stiu o firma buna din Suceava care distribuie softuri de conta - deci, din start ai mai multe optiuni. Daca imi trimiti o adresa de e-mail iti dau numele firmei si persoana de contact.
O zi buna!



#53 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 21 July 2006 - 03:54 PM

la ssory eu am licentiere on-line. asa ca nu mai dau tel la ei.....



#54 irina.ofiteru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 July 2006 - 04:48 PM

poate cineva sa-mi spuna dintre softurile pe care deja le-a utilizat sau are informatii care e cel mai avantajos soft de gestiune care integreaza case fiscale, imprimante de etichete, cantare...cam tot ce are nevoie un minimarket si ceva distribuitori?
Va multumesc din suflet!va las si o adresa de mail: espritaccounting@yahoo.com
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.



#55 azur

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:M Ciuc

Postat 28 July 2006 - 08:43 PM

Acuma am cumparat (cu avans si termen de plata) Neosys -ul. (www.reclama .ro). Pana acuma sunt foarte multumit si baieti ofer update gratuit ce este foarte bine. Costa in total 1064 (depinde de cursul valutar).
Poti sa descarci softwareul si ai o firma deja gata facuta cu el cu care poti sa testezi softwareul.

editat by septimiu



#56 irina.ofiteru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 31 July 2006 - 10:09 AM

VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS!
CASA FISCALA SE LEAGA DIRECT INTR-O RETEA CU COMPUTERUL CU SOFTUL?
MA INTERESEAZA UN PROGRAM CARE LEAGA SI SCANNER COD DE BARE, IMPRIMANTA ETICHETE COD DE BARE, CANTAR ELECTRONIC, CASA FISCALA...
AM VAZUT SOLUTIA "MAGISTER", DAR SI CA PRET E DESTUL DE USTURATOARE
RESTUL PIETEI INCA NU-L CUNOSC SI MAI ALES AM VAZUT CA EXISTA MAI MULTE SOFTURI LA O SIMPLA CAUTARE PE NET, DAR CRED CA NUMAI CINEVA CARE A LUCRAT POATE SA SPUNA CEVA...


nu mai scrie cu "caps lock"... incalci regulamentul!!!
editat by septimiu
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.



#57 simona_ise

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:cluj napoca

Postat 02 August 2006 - 02:58 PM

raspuns pt irina.ofiteru
eu v-as recomanda programul networker.eu il folosesc de ceva vreme si sunt foarte multumita de el :)
e destinat firmelor de distributie si magazinelor,in special firmelor de marime medie.
are integrata in modulul de gestiune legatura cu casa de marcat (cred ca asta va interesa in mod special).de asemenea,ofera posibilitatea realizarii legaturii intre mai multe puncte de lucru.
la pret e super avantajos (cam 850 de euro pt programul intreg),dar se poate achizitiona si pe module.
cei de la firma instaleaza o versiune demo pe care se pot introduce 3 perioade financiare,ca sa vedeti cum functioneaza.
daca mai doriti si alte informatii despre programul pe care il folosesc sau despre firma care il comercializeaza, puteti sa-mi scrieti pe adresa simona_ise@yahoo.com
eu zic sa luati legatura cu firma nethrom si cei de acolo va vor da mai multe informatii.



#58 irina.ofiteru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 03 August 2006 - 02:59 PM

va multumesc mult.ma voi interesa
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.



#59 mariana.alexandru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Interests:contabilitate

Postat 08 August 2006 - 03:43 PM

TE ROG SI PENTRU MINE CONTAB.SQL... mariana.alexandru@xnet.ro

imi trimiteti si mie contab.sql... please... mariana.alexandru@xnet.ro



#60 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2006 - 02:23 PM

Vezi postarearoxana marin, la May 9 2006, 09:10 AM, a spus:

eu una lucrez cu un STOCAS 5.8 ( o versiune mai noua) si nu am avut probleme....poti tine contabilitatea pana la 50 SC, genereaza automat nir-uri , jurnale , orice dar nu are posibilitatea de a importa date. Si nici nu e asa scump...in jur de 800 ron...cred ca e acceptabil, nu?
Si eu am luctrat cu stocas multi ani dar am renuntat(cu regret)la el din urmatoarele motive:
-lunile,adata inchise raman inchise pentru totdeauna
-salariile fac parte dintr-un alt program de sine statator si nu se poate face transfer de date din programul de salarii in programul de contabilitate,astfel ca notele contabile aferente salariilor le introduceam de mana.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL