Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
completare corecta cash-flow? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


completare corecta cash-flow?

2 replies to this topic

#1 nusa zabalotnicu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Location:botosani
  • Interests:nevoie permanenta informatie

Posted 16 July 2006 - 08:03 PM

Ca de obicei am de completat formulare (acum pentru un credit) si nu am pe cine intreba cum se completeaza corect,am cautat prin carti dar nu se specifica ceea ce vreau sa stiu eu- concret- in tabelul pe care il am de la banca, pentru anul trecut si lunile curente ce se completeaza la plati pentru activitatea de expoatare din care: mat.prime si mat.,cheltuieli cu personalul... si la plati imp.si taxe; se insumeaza sumele platite din balanta sau sumele inregistrate pentru execitiul lunii respective.
La previzionarea perioadei viitoare e clar.
Va multumesc anticitat pentru un raspuns prompt si evident pentru raspuns.
vreau si trebuie sa stiu.



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,277 posts
  • Location:constanta

Posted 16 July 2006 - 09:44 PM

Cash-flow-ul se refera la intrarile si iesirile de bani in cadrul firmei pe o anumita perioada de timp: un an, 6 luni, o luna. :wink:




#3 mona_r

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 21 May 2007 - 03:59 PM

Buna!
As avea si eu o intrebare legata de intocmirea cash-flow-ului, de fapt de previzionarea acestuia. care sunt ratele de actualizare folosite? si daca stiti eventuale surse suplimentare de documentare, mi-ar fi de un real ajutor ( aceeasi intrebare si pt intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli, previzionarea acestuia)- este vorba despre documente aferente unei investitii-dosar de credit!
va multumesc anticipat pt raspuns!






Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL