Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilizare indemnizatii plătite pentru membrii comisiilor concurs si solutionare contestatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

contabilizare indemnizatii plătite pentru membrii comisiilor concurs si solutionare contestatii

3 replies to this topic

#1 ioantan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2007 - 02:51 PM

Aș ruga ca cineva să-mi spună, dacă se poate, cum este corect să se contabilizeze indemnizațiile ce se plătesc membrilor numiți în comisiile de concurs și de soluționare contestații și pe care din codurile clasificației bugetare ar trebui să fie evidențiate.Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns. :notworthy: :pullhair:



#2 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Posted 13 September 2007 - 07:36 PM

Plata cu ora:641.10.01.11=421+toate retinerile si contributiile cuvenite.

Edited by BIBI, 13 September 2007 - 07:36 PM.




#3 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 posts

Posted 22 May 2008 - 06:45 PM

spune-mi si mie daca esti in comisia de contestatii si nu ai nici o contestatie...nu esti platit?
numai cea de concurs e platita?
[/quote]



#4 akares59

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 posts

Posted 29 January 2015 - 10:06 AM

Eu as folosi pt clasificatia economica: 10.01.30, deoarece " Pentru participarea la lucrările comisiei de concurs, precum și la cele ale comisiei de soluționare a contestațiilor, membrii acestora au dreptul la o indemnizație reprezentând 1% din salariul de bază, stabilit conform legii." Adica stabilirea valorii indemnizatiei nu este in functie de ora, lucru aplicabil in invatamant sau la spitale.
Parerea mea.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL