Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
restituire impozit pe profit la investitii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


restituire impozit pe profit la investitii

2 replies to this topic

#1 tucu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 March 2008 - 09:57 PM

Numele meu este Marcel,

Sunt administrator la o firma, unitate protejata. Anul trecut am facut investitii de peste 30.000 Ron. Intrebarea mea este : Am dreptul, pentru aceste investitii la vreo restituire de impozit pe profit ? Daca da, va rog sa ma indrumati la lege sau eventual sa-mi spuneti care este procedura de recuperare a acestei eventuale facilitati !

Va multumesc !

Cu respect ,

Marcel Pop



#2 coderamy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Piatra Neamt

Postat 02 April 2008 - 11:19 AM

Eu stiam ca daca reinvestesti profitul esti scutit de impozite...dar acum nu stiu exact ce impozite si in ce masura...stie cineva vreo lege???As fi si eu curioasa sa ma informez in domeniul asta cu profitul reinvestit! Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 December 2008 - 07:02 PM
citare mesaj anterior

ramy



#3 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 02 April 2008 - 04:38 PM

Vezi postareatucu, la Mar 10 2008, 09:57 PM, a spus:

Intrebarea mea este : Am dreptul, pentru aceste investitii la vreo restituire de impozit pe profit ? Daca da, va rog sa ma indrumati la lege sau eventual sa-mi spuneti care este procedura de recuperare a acestei eventuale facilitati!
Programul pentru sprijinirea dezvoltarii intreprinderilor mici si mijlocii prin fonduri in limita sumelor platite pentru profitul brut reinvestit este cuprins in Ghidul surselor de finantare pentru IMM- uri, elaborat de Ministerului pentru IMM, Comert, Turism si Profesii Liberale:

http://www.mimmc.ro/...cces_finantare/






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL