Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces contabil autorizat 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Examen acces contabil autorizat 2007

14 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 January 2007 - 01:25 PM

Buna ziua, ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii? Sunt absolventa de Politehnica, inginer chimist, am facut un curs de contabilitate computerizata la Inernational Computer School, acreditat de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei, cursul l`am absolvit in dec.2001, mi s`a spus ca pot lucra pe post de contabil cu studii medii. DIn dec.2001 sunt angajata contabil, pot da examen pentru contabil autorizat? ma va ajuta asta sa semnez bilanturi confirm noilor reglementari care vor intra in vigoare din 2009, adica bilanturile vor fi intocmite doar de experti . Multumesc



#2 Dananatalia

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 January 2007 - 09:35 PM

stie cineva anul acesta (2007)cand se va da examenul pt accesul la profesia de contabil autorizat cu studii medii? Si daca am liceul de informatica si cursuri de contabilitate informatizata si o experienta de 6 ani vechime in functia de contabil credeti ca am vreo sansa? La ceccar mai mult experienta conteaza din cate in teleg eu poti da examen si daca ai si alte studii in afara de cele economice.Va rog chiar am nevoie de ajutor.




#3 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 08 February 2007 - 04:47 PM

Cred ca la aceasta adresa vei gasi raspuns la toate intrabarile tale http://www.ceccar.ro/?P=F224
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#4 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 20 March 2007 - 03:33 PM

Avand in vedere ca ca vrei sa semnezi bilanturi .... te-as sfatui sa dai direct la expert contabil ...... oricum conditiile le indeplinesti.

" ) La examenul de admitere pentru profesia de expert contabil se poate inscrie orice persoana care indeplineste urmatoarele conditii:

are capacitatea de exercitiu deplina;
are studii economice superioare, cu diploma recunoscuta de Ministerul Educatiei si Cercetarii;
nu a suferit nici o condamnare care, potrivit legislatiei in vigoare, interzice dreptul de gestiune si de administrare a societatilor comerciale"
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#5 loredana19

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 March 2007 - 04:03 PM

ptr diana: intruneste toate conditiile mai putin una:nu are studii econ superioare

Aceasta postare a fost editata de loredana19: 20 March 2007 - 04:04 PM

loredana



#6 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 20 March 2007 - 04:11 PM

pt loredana19: buna observatie :pullhair:



#7 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 26 March 2007 - 09:38 PM

Nu am citit destul de atenta :agree: ..... se pare ca mi se intampla cam des in ultima vreme ...... cred ca mi-ar prinde bine un concediu :biggrin:
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#8 crisa36

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 September 2007 - 11:42 AM

Buna.
Stie cineva ex.pt.autorizati in ce data e? 8 sau 9sept.? Pe pagina ceccarului scrie doar ca e in perioada 8-9...



#9 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 04 September 2007 - 11:59 AM

Vezi postareacrisa36, la Sep 4 2007, 12:42 PM, a spus:

Buna.
Stie cineva ex.pt.autorizati in ce data e? 8 sau 9sept.? Pe pagina ceccarului scrie doar ca e in perioada 8-9...
Si pe 8 si pe 9. Sunt 2 examene pe care trebuie sa le dai. Vezi repartizarea la http://www.ceccarbuc...20sali%20CA.pdf
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#10 crisa36

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 September 2007 - 12:49 PM

Hai ca acum sunt intr-o ceata totala... Parca pt.ctb AUTORIZATI era un singur examen!!!
Ajutor!!!! Stie cineva?



#11 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 04 September 2007 - 01:21 PM

Vezi postareacrisa36, la Sep 4 2007, 01:49 PM, a spus:

Hai ca acum sunt intr-o ceata totala... Parca pt.ctb AUTORIZATI era un singur examen!!!
Ajutor!!!! Stie cineva?
Imi cer scuze. Cred ca aveti dreptate ca e un singur examen. Am gasit urmatoarele pe linkul http://www.ceccar.ro/?P=F224 :
b) pentru accesul la profesia de contabil autorizat examenul de admitere consta in sustinerea unei probe scrise, cu subiecte din disciplinele: Contabilitate, Fiscalitate si Drept

Atunci ramane neclar de ce au pus sesiunea 8-9 pentru contabili autorizati.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#12 MIRELA IVAN

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 September 2007 - 05:31 PM

Ma asteptam la ceva mai greu.De emotii nu am dormit asta noapte.Insa cand am ajuns in sala si am vazut ca venisera ceva persoane doar ca sa vada cum este la examen, m-am linistit.Dupa ce am desfacut si plicul m-am relaxat dar ma tem ca m-am relaxat prea tare,ca am omis sa pun la raspunsurile grila la conta sigur la nr 2 sau 9.Am dat pt cont autorizat (mai castig un an de stagiu la ei).La anul dau pt experti.Cand om primi raspunsurile ar fi frumos sa ne intalnim undeva (si cei care au promovat si cei care nu) sa_i serbam pe cei care sunt fericiti, ocazie cu care vom cunoaste si persoane noi si parerile acestora despre diverse.Dar cum mai toti lucram nu exclud si faptul ca nu exista timp si pt petreceri de acest gen.Sa nu gandeasca nimeni ca-mi dau intalnire(va rog).



#13 crisa36

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 September 2007 - 10:12 AM

Buna. Mai e cineva care a dat la ctb.autorizati pe forum? Cum vi s-au parut subiectele?
E cineva care a avut subiectul 02?
Vroiam sa confruntam niste rezolvari... La conta mai ales, ca acolo e durerea mea...



#14 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2007 - 01:55 PM

Vezi postareaBalasaGicuta, la Aug 23 2007, 07:38 PM, a spus:

1.daca sunt declarata admisa la examen voi fi angajata de cei de la finante?
2.pot sa-mi pastrez locul de munca actual(ag vanzari),sau trebuie sa ma angajez ca si contabil
1. NU
2. nu conteaza in ce domeniu lucrezi, poti sa fii si secretara si sa ai titlul de contabil autorizat cu studii medii

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 28 September 2008 - 04:46 PM




#15 ATILACARMEN

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:FETESTI

Postat 11 October 2007 - 08:51 PM

A fost un examen super nasol,si-a batut joc de noi si de bani nostri.cred ca sunteti de acord cu mine dar asata e viata incercam si la nu bafat tuturor






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL