Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
restituire numerar contravaloare tichete necuvenite - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


restituire numerar contravaloare tichete necuvenite


5 replies to this topic

#1 wella

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 August 2008 - 11:39 AM

Buna
am si eu o problema...
am dat 22 tichete de masa unui angajat la inceputul lunii, dar acesta a plecat in cursul lunii, astfel trebuia sa-mi restituie 12 tichete necuvenite.
deorace nu mai avea aceste tichete de masa mi-a dat contravaloarea acestora in numerar.
cum ar trebui sa fac inregistrarile contabile?

merci



#2 lilly

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 September 2008 - 12:52 PM

incasezi contravaloarea lor pe alte venituri din exploatare
5311=4282
4282=7588

lilly



#3 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 02 September 2008 - 01:47 PM

Atentie, de la angajat se recupereaza atat valoarea nominala a tichetelor nereturnate cat si cheltuielile cu achizitia tichetelor (cu tiparirea) proportional cu numarul de tichete nereturnate (raportat la nr.total de tichete achizitionate).
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#4 wella

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 September 2008 - 02:25 PM

va multumesc
am recuperat doar cv tichete...



#5 catalin_2527

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 July 2014 - 04:35 PM

Aș avea o întrebare legată de tichetele de masă.
Socrul meu lucra la o primărie și a primit tichete de masă. A venit curtea de conturi și la toți salariații li s-a zis că au incasat ilegal. El ar fi avut de restituit 1500 lei dar a decedat. E obligată soacra mea să plătească această sumă?
Vă mulțumesc !



#6 Moraru82

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 October 2014 - 12:26 PM

Buna ziua,

Am si eu o problema.
M-am angajat in data de 8 septembrie cu functie de baza la o firma, iar pana pe 2 septembrie am lucrat la alta firma tot cu functie de baza.
Am primit de la firma unde m-am angajat pe 8 sept si unde lucrez in continuare, 17 bonuri,cate zile am lucrat.
Acum, firma de contabilitate spune ca nu aveam dreptul la aceste bonuri si mi le opreste pentru ca nu am lucrat de la inceputul lunii la firma actuala, dar eu nu am lucrat in acelasi timp la 2 locuri de munca .Este corect-Legal sa mi se opreasca aceste bonuri?
Multumesc.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL