Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registrul asociatilor/actionarilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

registrul asociatilor/actionarilor

28 replies to this topic

#21 flores

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 16 March 2006 - 02:28 PM

Mey, asociatul unic este tot asociat! Nu crea exceptii acolo unde nu-i cazul!

Societatea cu raspundere limitata de tip clasic este constituita din doi sau mai multi asociati .... Legea nr. 31/1990 reglementeaza si societatea cu raspundere limitata cu asociat unic, o poti privi ca o specie a SRL-ului. .....



#22 mariana_fira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Interests:tot ce tine de contabilitate

Postat 16 March 2006 - 02:32 PM

deci un caiet studentesc pana la urma si fac frumusel cum scrie in lege :smt023
am inregistrat. multumesc inca o data flores!
apropo am lansat inca un subiect legat de registrele obligatorii.
daca vrei sa-mi dai niste raspunsuri astept!
multam fain :P

sa aveti o zi buna!



#23 flores

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 16 March 2006 - 02:36 PM

:P Cu placere!

Din pacate is doar un biet jurist .....



#24 stefaniaf

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 September 2006 - 04:10 PM

poate sa ma ajute si pe mine cineva cu un model al Registrului Actionarilor / Actiunilor? am incercat peste tot dar nu am gasit nimic. exista cumva un tipizat?



#25 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 25 September 2006 - 04:43 PM

Mai demult am vazut asa ceva la un SA deschis in '91. Stiu ca exista un tipizat, dar nu stiu de unde se cumpara. La firmele care tiparesc registre , poate au model si fac la comanda. E doar o idee.
Daca as mai avea acces la registrul ala, ti-as scana o pagina goala, sa vezi cum e, si sa faci de mana sau pe computer, dar din pacate nu mai am acces
Julia S



#26 sentis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 86 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 September 2006 - 08:26 PM

Se pot face pe comanda - modelele atasate sunt orientative, putand fi adaptate/modificate.

Fisiere atasate





#27 stefaniaf

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 September 2006 - 08:29 AM

merci mult pentru modelele de registre. am sa le fac pe comanda la o tipigrafie.
mult succes in continuare.



#28 sisgog

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 17 July 2008 - 08:17 AM

Cum se evidentiaza modificarile in capitalul social in registrul asociatilor? Ma refer la majorarile de capital.

Adica scrii : la data de , modificare in structura capitalului social samd, sau cum? Poate cineva sa posteze un model de registru al asociatilor, ca sa ne facem o ideea despre cum a fost completat si structurta?

Multumesc.



#29 sisgog

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 17 July 2008 - 08:31 AM

si inca o interbare. Stiti ceva despre vreun registru in care trebuie consemnate hotararile adunarii generale a asociatilor?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL