Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contributia pt accidente si boli profesionale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contributia pt accidente si boli profesionale


3 replies to this topic

#1 zsika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 04 February 2009 - 09:51 AM

Salut!

As dori sa aflu unde pot sa gasesc noile cote de contributii datorate de angajatori in functie de clasa de risc pt accidente de munca si boli profesionale. Am gasit legea care prevedea modificarea contributiilor pentru anul 2009, care se situeaza intre 0,15% si 0,85 %, aplicate asupra bazei lunare de calcul, respectiv asupra sumei veniturilor brute realizate lunar( OUG nr. 226/2008), dar numai pe un singur site am gasit un tabel cu CAEN, clasa de risc si cotele de contributii(http://www.cnpas.org), insa acesta nu mai functioneaza.

Va multumesc



#2 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 04 February 2009 - 09:58 AM

Am gasit la www.pensiitimis.ro, apoi Software si scrie undeva in pagina resp "Tariful de risc pe sectoare de activitate ale economiei nationale, pentru anul 2008 - Anexa 4" - vei vedea ca e de fapt un tabel Excel pt anul 2009.

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#3 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 04 February 2009 - 10:55 AM

OUG 226/2008
Fisier atasat  anexa_4__0.25_.xls   132K   417 downloads
Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!



#4 liana08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sibiu

Postat 05 February 2009 - 02:37 PM

Iata ceva mai recent, MO 63, Hotararea 50/29.01.2009 -modificarea tarifelor de risc.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL