Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabil autorizat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contabil autorizat

1 reply to this topic

#1 Maria Popica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 March 2009 - 11:29 AM

Buna,
m-am uitat putin in topic si parerile sunt impartite pro si contra.
in cazul meu situatia sta astfel;
-am absolvit liceul economic, cu diploma contabil statistician
-am terminat fac. Inginerie economica, cu titlul inginer economist ceea ce nu imi da dreptul de a sustine ex ptr.experti contabili,
-lucrez la o firma pe post sef contabil
-cel mai important imi place aceasta "MESERIE" si as vrea sa fac cariera din asta.
pentru asta ma gandesc sa dau iarasi ex la contabili autorizati si anul acesta sa ma inscriu la fac,Finante banci pentru a avea titlu pe diploma de ECONOMIST
-vreau un sfat, o parere ce ati face in locul meu?



#2 Mares Stefan

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare

Postat 07 March 2009 - 04:08 PM

Dacă cel puțin 5 ani ați fost deja CONTABIL ȘEF cu contract de muncă și în diplomă scrie că sunteți inginer-economist, vă recomand să vă adresați la Filala CECCAR sau direct centralei pentru DEROGARE. Bine-nțeles dacă vă și credeți pregătită să promovați examenul de acces pentru experți contabili, În caz contrar sigur puteți să vă prezentați dosarul pentru a fi examinat și acceptat ca și contabil autorizat vremelnic.
Până când poate chiar mai faceți și a doua facultate, finanțe bănci.
Oricum să aveți succes. Și dacă v-a cucerit această profesie, să știți că doar de dvs. depinde să vă facă și plăcere pentru că orricui poate rezerva și oferi satisfacții morale depline. A eminențelor cenușii. Dar băgasți de seamă, aceștia, poate oi fi fost și eu, am fost și rămânem eminențe poate, cenușii sigur! Înconjurați și înjurați de mulți papagali! Scuze pentru lipsa de modestie, dar ...jocul de cuvinte implica să mă implic!

Aceasta postare a fost editata de Mares Stefan: 07 March 2009 - 04:11 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL