Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
stagiu anul I - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


* * * * * 1 votes

stagiu anul I


287 replies to this topic

#1 DMARY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 30 April 2009 - 09:58 AM

Mai este cineva din Constanta care trebuie sa predea doua lucrari pana la 29.mai 2009, as vrea sa colaboram la rezolvarea lor. Pentru anul I, lucrarea practica de la Fiscalitate-Contabilitate, consta in completarea unui bilant contabil si inca 3 probleme;una cu determinarea valorii accizei;alta cu aflarea impozitului pe profit trim.I-2006; si ultima cu aflarea valorii mijlocului fix.Iar cealalta lucrare este din Doctrina-Deontologie Profesionala. Revin cu rugamintea daca mai are cineva aceasta lucrare si daca doreste sa colaboram, il rog sa ma contacteze.Lucrarea din anul II, nu pream am inteles, ca sunt probleme pe grupe, eu nestiind inca din ce grupa fac parte, trebuie sa rezolv toate problemele sau numai pentru o grupa?



#2 Ionescu Sanda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Location:Medgidia

Posted 01 May 2009 - 04:30 PM

Si pentru anul I suntem repartizati pe grupe.Cand ai fost sa ridici lucrarea nu ti s-a spus ce grupa esti?Eu sunt grupa I.

Ionescu



#3 nicolaitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 posts
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Posted 02 May 2009 - 12:09 PM

Eu sunt grupa II si sunt curioasa daca toata grupa II are aceleasi probleme.

Edited by madalinab, 03 May 2009 - 06:07 PM.




#4 sizinuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 posts
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Posted 03 May 2009 - 10:19 AM

eu sunt grupa 1. sunt 6 pagini cu probleme. poate colaboram.



#5 Ionescu Sanda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Location:Medgidia

Posted 03 May 2009 - 05:27 PM

Si eu as vrea.Adresa mea de mail este ionescu_s_c@yahoo.com dar din pacate pana pe 13 mai voi fi plecata.Dar asta nu inseamna ca nu pot sa-mi deschid mail-ul ci doar ca nu voi putea rezolva prea mult.
Ionescu



#6 VEROSO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 posts

Posted 03 May 2009 - 07:06 PM

Si eu sunt anul doi de stagiu grupa 1 si am de depus doua lucrari pana pe 29 mai .Poate colaboram cu totii pentru lucrare.



#7 luciacezy2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 04 May 2009 - 09:34 AM

Vezi postareanicolaitza, la May 2 2009, 02:09 PM, a spus:

Eu sunt grupa II si sunt curioasa daca toata grupa II are aceleasi probleme.


Si eu sunt anul II la Constanta , fac parte din grupa II, si vreau sa colaborez ptr. rezolvarea lucrarilor aferente anilor I si II. adresa mea de mail este lucia_rdl205@yahoo.com



#8 DMARY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 04 May 2009 - 11:58 AM

Vezi postareaVEROSO, la May 3 2009, 08:06 PM, a spus:

Si eu sunt anul doi de stagiu grupa 1 si am de depus doua lucrari pana pe 29 mai .Poate colaboram cu totii pentru lucrare.
Si eu vreau sa colaboram cu totii, eu m-am apucat deja de lucrarea pentru anul I, cea in care trebuie sa facem si un bilant contabil, recunosc ca nu am facut foarte mult dar deja am transpus cateva elemente din lucrare pe conturi. Parerea mea e sa ne consultam asupra conturilor sa nu gresim vreunul si ce anume mai trb sa facem pe langa bilant.Cred ca si eu sunt tot grupa I, pe lucrarea mea din anul 2 scrie "Lucrare de stagiu semestrul I 2009, anul 2-grupa I" dar ce m-a derutat este ca am problemele impartite pe grupe incepand cu I si terminand cu V, in total 7 pagini, trebuie sa le rezolvam pe toate??
Anexez si din ce am inceput eu la lucrarea pentru anul I.

Attached Files





#9 VEROSO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 posts

Posted 04 May 2009 - 06:32 PM

Cred ca avem aceasi lucrare. Atases aplicatia nr.2 din lucrare anul I.Poate sunt aceleasi.
Iar in legatura cu problemele trebuie rezolvate toate de pe lucrare, am intrebat eu la Cecar.

Attached Files





#10 DMARY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 05 May 2009 - 02:56 PM

Vezi postareaVEROSO, la May 4 2009, 07:32 PM, a spus:

Cred ca avem aceasi lucrare. Atases aplicatia nr.2 din lucrare anul I.Poate sunt aceleasi.
Iar in legatura cu problemele trebuie rezolvate toate de pe lucrare, am intrebat eu la Cecar.
Intradevar avem aceeasi lucrare, la bilant ai lucrat ceva??. In ce cont ai trecut titlu de plasament pozitia 42 din tabel, tinand cont si de cele facute garantie? sunt cateva conturi cu care nu am lucrat si sunt putin in incurcatura.

Vezi postarealuciacezy2007, la May 4 2009, 10:34 AM, a spus:

Vezi postareanicolaitza, la May 2 2009, 02:09 PM, a spus:

Eu sunt grupa II si sunt curioasa daca toata grupa II are aceleasi probleme.


Si eu sunt anul II la Constanta , fac parte din grupa II, si vreau sa colaborez ptr. rezolvarea lucrarilor aferente anilor I si II. adresa mea de mail este lucia_rdl205@yahoo.com
adresa mea de mail este ariana0609@yahoo.com



#11 sizinuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 posts
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Posted 05 May 2009 - 03:17 PM

cred ca cei care sunt anul 2 au alte aplicatii pentru anul 1, si anume acel bilant. Atasez prima grupa de aplicatii pentru anul 1, grupa 1. Daca sunt la fel astept raspuns.

:)

Attached Files





#12 anca.cantaragiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 posts

Posted 06 May 2009 - 11:42 AM

sunt anul I, grupa I ,am sunat la CECCAR trebuie rezolvate toate pb din lucrare.Prima pb : 1)Care sunt lucrarile premergatoare .......La a doua pb mie mi-a dat 33.000 lei. A mai calculat cineva? Sunt destul de multe pb de rezolvat , iar timpul e cam scurt



#13 DMARY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 06 May 2009 - 11:48 AM

Vezi postareasizinuca, la May 5 2009, 04:17 PM, a spus:

cred ca cei care sunt anul 2 au alte aplicatii pentru anul 1, si anume acel bilant. Atasez prima grupa de aplicatii pentru anul 1, grupa 1. Daca sunt la fel astept raspuns.

:)
nu, imi pare rau.... nu este aceeasi aplicatie



#14 sizinuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 posts
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Posted 06 May 2009 - 05:24 PM

Vezi postareaanca.cantaragiu, la May 6 2009, 12:42 PM, a spus:

sunt anul I, grupa I ,am sunat la CECCAR trebuie rezolvate toate pb din lucrare.Prima pb : 1)Care sunt lucrarile premergatoare .......La a doua pb mie mi-a dat 33.000 lei. A mai calculat cineva? Sunt destul de multe pb de rezolvat , iar timpul e cam scurt
la a doua problema e 23000, vezi problmea 233 din cartea de 2008



#15 VEROSO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 posts

Posted 06 May 2009 - 06:06 PM

Nu am rezolvat problema cu bilantul.Am rezolvat cateva probleme din lucrarea pe anul doi.Adresa mea de mail e Kevincimsor@yahoo.com



#16 DMARY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 07 May 2009 - 09:39 AM

Vezi postareasizinuca, la May 6 2009, 06:24 PM, a spus:

Vezi postareaanca.cantaragiu, la May 6 2009, 12:42 PM, a spus:

sunt anul I, grupa I ,am sunat la CECCAR trebuie rezolvate toate pb din lucrare.Prima pb : 1)Care sunt lucrarile premergatoare .......La a doua pb mie mi-a dat 33.000 lei. A mai calculat cineva? Sunt destul de multe pb de rezolvat , iar timpul e cam scurt
la a doua problema e 23000, vezi problmea 233 din cartea de 2008

Nu avem aceleasi probleme, eu am la aplicatia nr.1 un bilant contabil, iar la aplicatia nr.2 prima problema trebuie sa calculez acciza si mi-a dat 444 ron, iar a doua sa calculez impozitul pe profit pe trimI la care mi-a dat 4224 ron si a treia achizitia unui mijloc fiz de care nu m-am apucat inca.



#17 elenusha

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 07 May 2009 - 09:46 AM

Vezi postareaDMARY, la May 4 2009, 11:58 AM, a spus:

Vezi postareaVEROSO, la May 3 2009, 08:06 PM, a spus:

Si eu sunt anul doi de stagiu grupa 1 si am de depus doua lucrari pana pe 29 mai .Poate colaboram cu totii pentru lucrare.
Si eu vreau sa colaboram cu totii, eu m-am apucat deja de lucrarea pentru anul I, cea in care trebuie sa facem si un bilant contabil, recunosc ca nu am facut foarte mult dar deja am transpus cateva elemente din lucrare pe conturi. Parerea mea e sa ne consultam asupra conturilor sa nu gresim vreunul si ce anume mai trb sa facem pe langa bilant.Cred ca si eu sunt tot grupa I, pe lucrarea mea din anul 2 scrie "Lucrare de stagiu semestrul I 2009, anul 2-grupa I" dar ce m-a derutat este ca am problemele impartite pe grupe incepand cu I si terminand cu V, in total 7 pagini, trebuie sa le rezolvam pe toate??
Anexez si din ce am inceput eu la lucrarea pentru anul I.




#18 rodi1010

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 posts

Posted 07 May 2009 - 11:09 AM

Vezi postareaVEROSO, la May 3 2009, 08:06 PM, a spus:

Si eu sunt anul doi de stagiu grupa 1 si am de depus doua lucrari pana pe 29 mai .Poate colaboram cu totii pentru lucrare.
Buna!

Si eu sunt grupa 1.

Atasez lucrarile primite pentru anul I si II.

Si eu vreau sa colaboram in rezolvarea acestora.

Nu am reusit sa atasez intrucat fisierul are 210 Kb, iar daca arhivez primesc mesaj de eroare " nu aveti permisiunea sa incarcati acest tip de fisier".

Oricum subiectele se cunosc. Ramane sa colaboram!

Edited by madalinab, 07 May 2009 - 11:36 AM.




#19 Laura Mihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 May 2009 - 01:29 PM

Buna!
Si eu stagiara anul II
Ar fi frumos sa colaboram.
Mai am putin si am terminat sa zic asa partea a doua a problemelor de la proiectul anului 1.
O sa incerc sa atasez fisierul.

Edited by madalinab, 08 May 2009 - 01:44 PM.




#20 DMARY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 07 May 2009 - 01:30 PM

ma bucur sa aud, daca vrei sa colaboram si prin mail ma gasesti la id: ariana0609@yahoo.com

Edited by madalinab, 08 May 2009 - 01:44 PM.







Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL