Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
documente tamplarie pvc - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

documente tamplarie pvc


6 replies to this topic

#1 haflo

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Location:Craiova
  • Interests:contabilitate

Posted 22 April 2005 - 08:30 PM

As vrea si eu un raspuns la o intrebare: ce documente trebuie intocmite pt productia de timplarie pvc cu geam termopan. Firma este microintrep si se aproviz. de la fz cu materiale. In momentul cind intra in productie o fereastra ce documente se intocmesc, pina la factura de vinzare catre client. Multumesc.
Vreau sa stiu cit mai multe!



#2 Giorgi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 posts
  • Location:Braila
  • Interests:Contabilitate

Posted 04 May 2005 - 12:01 PM

Cand intra materialele faci NIR ( % =401
3021
4426 )

Dai in consum 6021=3021 faci bon consum

( daca nu practici adaos comercial la materiale)
Inainte sa faci factura catre client, faci deviz care cuprinde val materialelor, manopera si cat material a intrat la lucrarea respectiva, sa poti face fisa de magazie , pt fiecare material in parte)




#3 rucsandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 174 posts
  • Location:bucuresti

Posted 04 August 2005 - 06:37 PM

orice act contabil (cu exceptia tipizatelor fiscale inseriate si inregistrate) daca respecta caracteristicile necesare si toate informatiile cerute pot fi emise in format propriu , si pe calculator ,si chiar de mina daca mai doreste cineva...(nir, deviz, bon consum , raport productie, registru cas..etc.,) important sa fie emis in ziua activitatii reflectate si sa contina semnaturile necesare. vezi ordin 1850/14.12.2004 MOf 23/07.01.2005



#4 AK

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Location:Timisoara

Posted 05 August 2005 - 04:57 PM

Sa inteleg cã pot sa fac un bon de consum în Excel. Atunci poti sã-mi spui dacã tot in 2 exemplare trebuie facut sau este suficient unul?



#5 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Posted 05 August 2005 - 07:30 PM

daca ai magazie iti trebuie 2.



#6 athina2005a

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 01 September 2005 - 05:54 PM

Am o intrebare despre certificatele de calitate ale materialelor pe care le achizitionez de la fz.Imi trebuiesc,le indosariez eu sau gestionarul?

Multumesc



#7 miraj

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 posts
  • Location:suceava
  • Interests:hmz.......

Posted 24 September 2007 - 08:28 PM

si as mai vrea sa stiu cam cat la suta din valoarea unei lucrari reprezinta materialele consumate,deci in general.

si cum as putea face devizele , de unde as pute lua materialele consumate pe fiecare lucrare , fiindca patronul meu mia spus ca el nu are timp sa faca asa ceva. Ca totusi el face niste devize care stabileste pretul la fiecare lucrare , dar pe deviz nu scrie toate materiale si nici cantitatile consumate.

multumesc mult






Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL