Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Diferente dintre diverse surse de pregatire oferite de BPP - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Diferente dintre diverse surse de pregatire oferite de BPP

1 reply to this topic

#1 sylv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 posts

Posted 24 August 2009 - 06:20 AM

Buna ziua,

Sunt pe cale sa comand manualele pentru sesiunea urmatoare.
BPP ofera, pentru fiecare examen:

1. Study Text
User-friendly coverage of all you need to know for a successful exam result
Unique fast-forward system guiding you through key areas
Quizzes, examples and Exam Focus Points to reinforce information
Practice questions, chapter roundups and reference to the ACCA Learning Outcomes
FREE online update notes and advice

2. iLearn
Covers the core topics
Interactive e-learning tool that helps you participate and learn faster
Step-by-step coverage, graphics, animation and question practice
Study at your own pace, with additional guidance to the BPP Study Text

3. Practice & Revision Kit
A bank of exam questions and answers
Unique revision guidance guiding you through the best questions to practice
Three mock exams plus guidance on approaching each paper

4. iPass
Unlimited question practice as questions generate new numbers at each attempt
Simulate exam timing and choose length of test
Create multiple tests on areas of your choice
Same format as the actual ACCA Computer Based Exams

Nu mi-e clar ce materiale ar fi mai bune pentru mine.

De aceea, va rog sa imi spuneti care e diferenta dintre Study Text si iLearn si dintre Practice & Revision Kit si iPass (in afara de faptul ca iLearn si iPass sunt inregistrate pe CD) si care dintre ele ajuta mai mult la invatat.

iLearn pare a fi un fel de rezumat al lui Study Text. Dar acest rezumat e suficient pentru a trece examenul?

Va multumesc.



#2 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Posted 24 August 2009 - 01:51 PM

Buna sylv,

1. Study Text --->>> este foarte bun, este un material de studiu complex, dar este foarte multa materie de parcurs. Daca nu ai timpul necesar... nu este foarte practic pentru invatat.

2. iLearn --->>> este un rezumat al Study Text-ului. Mie mi s-a parut foarte foarte bun. Am invatat dupa iLearn pentru 2 examene si le-am luat. Toata materia din Study Text este comprimata foarte bine, incluzand si exercitii, si teste la jumatatea materialului.

3. Practice & Revision Kit --->>> este foarte bun daca reusesti sa il parcurgi pe tot. Pentru ca problemele de la examen seamana izbitor cu unele din acest manual. Mie mi-a s-a parut foarte bun.

4. iPass --->>> nu seamana cu Practice & Revision Kit. Contine doar intrebari grila. Nu mi se pare potrivit pentru un examen unde materia de invatat este multa si sunt multe tipuri de probleme.

Spor la invatat in noua sesiune!

Multe lucruri nu vreau sa le stiu. Intelepciunea traseaza si cunoasterii limite. Nietzsche






Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL