Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Rechemare din somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Rechemare din somaj


1 reply to this topic

#1 ellinia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 October 2009 - 06:47 PM

Buna ziua!
Puteti sa-mi spuneti cum se face recehmarea din somaj?
1. Adresa catre fostul angajat precum ca se poate relua activitatea - mentionez ca ei sunt de acord sa se intoarca deci nu stiu daca este absolut necesar raspunsul lor scris.
2. Se face contract de munca nou sau se reactiveaza fostul contract de munca?
In primul caz se pp ca se urmeaza pasii obisnuiti: fisa medicala, copii dupa acte, contract nou
In al doilea caz nu stiu cum s-ar proceda ... nu am mai facut pana acum rechemari.
La noi la ITM este mare aglomeratie, toata lumea este nervoasa, sunt foarte multe restrangeri de activitate, in concluzie, orice sfat imi este util.
Multumesc.



#2 mirella21

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 September 2010 - 10:55 AM

O societate a angajat pe perioada determinata oameni care beneficiau de somaj. La incheierea contractului tb facuta vreo decizie ceva cu care angajatii se vor prezenta pentru reprimirea somajului?







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL