Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
acte ITM pt. justificare CO - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

acte ITM pt. justificare CO

2 replies to this topic

#1 AdrianSBP

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 29 March 2010 - 09:25 AM

Buna ziua,
Va cer din nou ajutorul doamnelor si domnilor contabili, in legatura cu ITM-ul.As vrea sa stiu cum arata un document justificativ de acordare a concediilor, daca este ceva standard sau poate fi facut de catre mine, si cam ce ar trebui sa contina acesta.Am inteles ca este necesar in cazul unui eventual control de la ITM "documente justificative privind acordarea concediilor de odihnă, concediilor medicale, concedii pentru îngrijirea copilului, concediilor fără plată, concedii de studii, acordarea orelor suplimentare;". Va multumesc.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 14 June 2010 - 06:03 PM




#2 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 29 March 2010 - 09:36 AM

In ce priveste concediul de odihna sunt necesare urmatoarele documente:
- planificarea concediilor, document realizat, de regula, in decembrie pentru anul urmator, prin care se incearca punerea de acord a cerintelor angajatorului cu dorintele angajatilor;
- cererile de CO ale angajatilor, aprobate de cei indreptatiti (mai mult sau mai putin in concordanta cu planificarea);
- statele de salarii, in care sa apara zilele de CO (in concordanta cu cererile aprobate).

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#3 AdrianSBP

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 30 March 2010 - 03:21 PM

Multumesc mult pentru informatii.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL