Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
raport expertiza contabila judiciara - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

raport expertiza contabila judiciara

3 replies to this topic

#1 kallisha

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 posts

Posted 06 May 2010 - 05:05 PM

Buna, as avea si eu nevoie de o copie a unui raport de expertiza contabila deoarece trebuie sa fac o lucrare de licenta despre expertizele contabile judiciare. Daca are cineva facuta as vrea o copie a uneia...mi-ar fi de foarte mare ajutor. Imi trebuie ca si studiu de caz. Multumesc anticipat adresa de e-mail: kallishaevil@yahoo.com



#2 andreea_verra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2012 - 10:38 AM

:)




#3 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,579 posts
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Posted 01 February 2012 - 12:34 AM

vezi in forum, cauta, am pus eu ceva mai demult



#4 andreea_verra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2012 - 06:21 PM

Buna! Am si eu 2 intrebari cu privire la o expertiza contabila judicira. Împrejurările și circumstanțele în care a luat naștere litigiul sunt: Între părți s-a încheiat un contract de închiriere cu privire la o locuință socială. Expertiza contabilă reține că serviciul public solicită rezilierea contractului de închiriere nr. 1743/07.09.2005 pentru imobilul din strada Bârsei nr. 10A, pe motiv că pârâta Popescu Maria a dobândit prin moștenire cota parte de 1/8 dintr-un apartament cu 3 camere situat în Sibiu, str. Siretului.
Pentru rezolvarea acestei cauze s-a dispus proba cu expertiză contabilă căreia i s-au fixat următoarele obiective:

1. Să se stabilească venitul mediu net lunar pentru fiecare membru al familiei Popescu, realizat în ultimele 12 luni;

2. Să seprecizeze dacă venitul mediu net lunar pe mumbru al familiei calculat la punctul 1 este sub venitul mediu net lunar pe economie;

3. Să se precizeze dacă familia Popescu îndeplinește condițiile de prelungire a contractului de închiriere.


Intrebarile sunt:

1. Pentru calculul venitului mediu lunar pe membru de familie, trebuie sa cuantific doar salariile sotilor, n u si sumele provenite din alocatiile copiilor? Va intreb aceasta deoarece am observat ca ai mei colegi socoteau doar salariile.

2. Cu privire la ultimul obiectiv (nr 3) trebuie sa precizez daca familia indeplineste conditiile de prelungire a contractului, dar potrivit art.48 al legii locuintei nr 114/1996 publicata in M.O.NR 393/31.12.1997, Nu pot beneficia de locuințe sociale, potrivit prezentei legi, persoanele sau familiile care: a) dețin în proprietate o locuință; b) au înstrăinat o locuință după data de 1 ianuarie 1990; c) au beneficiat de sprijinul statului în credite și execuție pentru realizarea unei locuințe; d) dețin, în calitate de chiriaș, o alta locuință.”

Intrebarea mea este daca tine de competenta expertului contabil sa verifice detinerea sau instrainarea vreunei locuinte, daca da, pe baza caror documente?


Mentionez ca aceste informatii imi sunt necesare pentru scoala, nu sunt expert contabil, dar imi doresc a devin unul.

Multumesc anticipat oricarui expert saritor.


O zi buna!








Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL