Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decl. 300 (decont tva) / 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Page 3

Jump to content


decl. 300 (decont tva) / 2010

41 replies to this topic

#41 sunquest

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 posts

Posted 05 November 2010 - 03:20 PM

buna ziua,

daca puteti sa ma ajutati...am completat eronat un decont de tva, la rubrica 24.achizitii de bunuri si serv.scutite de taxa am trecut o suma mult mai mare, iar la rubrica 24.1 am trecut o suma desi nu trebuia sa trec nimic.
cum as putea face sa declar corect, avand in vedere ca nu se face rectificativa?

multumesc



#42 bilcop

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Posted 05 November 2010 - 09:15 PM

Vezi postareasunquest, la Nov 5 2010, 04:20 PM, a spus:

buna ziua,

daca puteti sa ma ajutati...am completat eronat un decont de tva, la rubrica 24.achizitii de bunuri si serv.scutite de taxa am trecut o suma mult mai mare, iar la rubrica 24.1 am trecut o suma desi nu trebuia sa trec nimic.
cum as putea face sa declar corect, avand in vedere ca nu se face rectificativa?

multumesc
cerere de corectie erori materiale la care anexezi : jurnalul de cumparari corectat , decontul de TVA corectat si eventual o discheta cu fisierul .







Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL