Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decizie majorare salariu de la 01.01.2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

decizie majorare salariu de la 01.01.2011

27 replies to this topic

#21 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 05 January 2011 - 01:09 PM

Cum sa primim amenda daca nu avem baza de lucru ? Eu cred ca in februarie se vor trimite modificarile pt. luna ianuarie, cu exceptia prevederilor privind angajarea/incetarea ct. de munca. Chiar ca voi incerca sa trimit on-line declaratiile pt. decembrie sa vad daca merge aplicatia.

Dana




#22 Mary

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2011 - 06:17 PM

Sunand la inspectorii de munca prezentati in comunicatul ITM , mi s-a spus telefonic ca actele aditionale referitoare la majorarile de salarii de la 01.01.2011 se depun la ITM. (acestea nefiind informatii care se regasesc in registrul electronic al salariatilor)
Mergand la ITM, acestia nu primesc acte aditionale cu 01.01.2011.

Ce parere aveti ? Trebuiau sa le primeasca sau nu ?




#23 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2011 - 07:22 PM

Pai nu.
Banuiesc ca vor modifica revisal-ul.
Madalina



#24 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2011 - 07:35 PM

nu :smile:

nu stie stanga ce face dreapta :thumbup:



#25 avdia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 January 2011 - 08:01 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Jan 10 2011, 09:35 PM, a spus:

nu :smile:

nu stie stanga ce face dreapta :thumbup:


Stimati colegi, ati modificat salariul minim sau nu? Nu mai inteleg nimic.La ITM mi se spusese ca nu s-a semnat, dar majoritatea celor pe care-i cunosc au facut modificarile.Deci??!!



#26 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2011 - 11:51 PM

eu - da !
am avut caz numai la o firma cu reducere de activitate, alaturi de alte modificari priv. timpul de lucru redus la jumatate, de aceea am facut acte aditionale si NU decizie colectiva.
sumele ajustate au devenit, astfel, nesemnificative, asa ca am preferat sa ma aliniez sal. minim prezumtiv ca sa nu mai am batai de cap in caz ca se adopta - ceea ce eu cred ca se va intampla fiind doar o chestiune de timp

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 10 January 2011 - 11:53 PM




#27 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 12 January 2011 - 03:12 PM

Va atasez ceea ce am primit eu astazi de la ITM (ai nostri functionari de la ITM au fost si sunt niste oameni deosebiti). Trebuie sa si laud pe cineva, nu numai sa critic :thumbup: , dar chiar vorbesc serios.

In legatura cu modificarea salarului de la 01.01.2011 mie mi s-a spus ca se intocmeste Act aditional, avand in vedere ca modificarea se face cnf. CCM. Pana cand va fi publicat CCM la nivel national incepand cu 01.01.2011, se aplica sal. si coeficientii conform atasamentului.
Imagine atasata: Tabel_ct._de_munca_la_nivel_de_ramura.jpg
Imagine atasata: Tabel_ct._de_munca_la_nivel_de_ramura_pag.2.jpg

Dana




#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2011 - 03:44 PM

espre salariul minim se discuta la "salarii", topicul "salar minim de la 01.01.2011", adica aici : http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...42528&st=60

topic inchis !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL