Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
monografie concediu medical suportat de casa - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

monografie concediu medical suportat de casa

3 replies to this topic

#1 gabriela berciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:arad
  • Interests:pictura

Postat 24 January 2011 - 11:41 AM

buna ziua,

ma poate juta cineva cu o monografie la nota de salarii cand am concediu medical suportat de casa de sanatate.
am folosit functia cautare si singurul lucru ce am gasit scrie ca se face prin 423.

multumesc mult de tot :thumbup:



#2 zeno

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Codlea

Postat 24 January 2011 - 03:12 PM

Vezi postareagabriela berciu, la Jan 24 2011, 12:41 PM, a spus:

buna ziua,

ma poate juta cineva cu o monografie la nota de salarii cand am concediu medical suportat de casa de sanatate.
am folosit functia cautare si singurul lucru ce am gasit scrie ca se face prin 423.

multumesc mult de tot :thumbup:



4316=423 -cu valoarea CM suportat de sanatate


423= 444 val.retineri din CM-impozit
423=4312 -val CAS din CM




#3 zeno

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Codlea

Postat 25 January 2011 - 12:14 AM

am uitat sa trec si : 423=5311 cu plata diferentei CAS-retineri



#4 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 January 2011 - 08:52 PM

Vezi postareazeno, la Jan 25 2011, 12:14 AM, a spus:

am uitat sa trec si : 423=5311 cu plata diferentei CAS-retineri

Daca la finalul inregistrarilor, aveti in Debit 4316 valoarea bruta a C.M. suportat de Casa de Snatate,
iar 423 are sold zero, dupa achitarea din casierie a diferentei, totul este OK !

Aceasta postare a fost editata de cuceritor: 25 January 2011 - 08:55 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL