Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CCM - 2011, la nivel de ramura- constructii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CCM - 2011, la nivel de ramura- constructii


6 replies to this topic

#1 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 21 February 2011 - 08:54 PM

CCM la nivel de ramura- constructii - 2011
Actul aditional la CCM ramura constructii a fost publicat in MO partea a V-a - nr.4/16.02.2011.
Salariul minim brut de baza in sectorul constructii este de 700 lei/luna, incepand cu 1.01.2011. Sunt stabiliti si coeficientii de ierarhizare.
http://www.monitoruloficial.ro/RO/article-...nitor--339.html
http://www.araco.org/parteneriatsocial/ccm...MNRnr2_2011.pdf

Aceasta postare a fost editata de Lexiroxi: 21 February 2011 - 08:55 PM




#2 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 21 February 2011 - 09:00 PM

Multumesc, Lexiroxi. Foarte util .

serafimescu



#3 Diana Stan EST

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 May 2011 - 09:36 AM

Buna tuturor,
Am si eu o mica nelamurire.Din cate am vazut eu in Codul Muncii,cel modificat, in momentul in care depasesti un nr. de 21 de angajati trebuie incheiat un contract colectiv de munca. Dar atat.Stiu ca trebuie facut, dar nu stiu cum se procedeaza, cum arata un astfel de contract...etc..Am mai auzit ca nu este absolut necesar Contractul Colectiv de munca pentru SRL - URI, dar nu am gasit nimic referitor la asta pe internet. Are cineva idee daca s-a renuntat la el? Multumesc!



#4 ciule

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 31 May 2011 - 10:13 AM

Vezi postareaDiana Stan EST, la 31 May 2011 - 09:36 AM, a spus:

Buna tuturor,
Am si eu o mica nelamurire.Din cate am vazut eu in Codul Muncii,cel modificat, in momentul in care depasesti un nr. de 21 de angajati trebuie incheiat un contract colectiv de munca. Dar atat.Stiu ca trebuie facut, dar nu stiu cum se procedeaza, cum arata un astfel de contract...etc..Am mai auzit ca nu este absolut necesar Contractul Colectiv de munca pentru SRL - URI, dar nu am gasit nimic referitor la asta pe internet. Are cineva idee daca s-a renuntat la el? Multumesc!
CCM pentru societatile cu peste 21 de angajati este obligatoriu. In ceea ce priveste intocmirea, societatea mea l-a facut cu ajutorul celui care se ocupa si de ssm: am avut noroc ca nu a trebuit sa mai ”bat ” google-ul.
Spor si tie!



#5 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 29 June 2011 - 09:36 PM

Fisier atasat  Act adit.CCM_constructii.doc   35K   167 downloads

Dana




#6 Conetahd

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 June 2011 - 02:31 PM

Buna!
Am si eu o intrebare de novice in domeniul resurselor umane. Codul CAEN al societatii noastre este 7112 - Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea. Se incadreaza oare in ramura constructiilor? Mi-ar fi de ajutor un raspuns sau macar o sugestie, unde m-as putea informa, ca sa pot intocmi conractul colectiv de munca la nivel de ramura. Am deja completat un model de CCM general, dar nu stiu daca este corect sa-l folosesc pe acesta.
Va multumesc!



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 July 2011 - 03:20 PM

poate o sa intocmesti CCM la nivel de unitate, fiindca pe cel de ramura il intocmeste Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale, in colaborare cu sindicate + patronat :smile:

in CAEN gasesti sectiunea F - Constructii, cu subdiviziunile :
CAEN 41... = constructii de cladiri
CAEN 42... = lucrari de geniu civil
CAEN 43... = lucrari speciale de constructii

deci, 7112 (consultanta ..) NU intra.





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL