Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contract de munca in valuta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Contract de munca in valuta

3 replies to this topic

#1 Lucia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:

Postat 17 March 2011 - 11:22 AM

Ma ajuta si pe mine cineva plizz :thumbup: .Am un contract de munca care conform ofertei este in euro si plata se face la cursul BNR din ziua platilor salariale.Pe contractul de munca trebuie sa trec suma in lei. Ce suma trec? ron la cursul incheieriii contractului? Are cineva un exemplu de un asemenea contract? Cum formulez lucrul acesta? faptul ca nu este un salariu fix?



#2 Lucia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:

Postat 17 March 2011 - 11:28 AM

Formularea asta este corecta? este acceptat asa ?
Salariul de bază lunar brut este de EURO ........ (în litere), plătibil în RON la cursul B.N.R. din ziua plății




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 March 2011 - 12:05 PM

este corect asa, brutul in calculezi inmultind suma in euro cu cursul valutar BNR din ziua platii si trebuie sa ai griga ca plata sa se faca in aceeasi cu emiterea statului de plata sau, daca ai o data fixa stipulata in CIM (de ex. "ultima zi lucratoare a lunii), calculezi la acel curs indiferent cand se face plata efectiv.

n-am inteles de ce este un conflict de munca (ai postat la "conflicte de munca"), deci unde e conflictul ?? :thumbup:



#4 Lucia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:

Postat 17 March 2011 - 12:16 PM

scuze eram cu capul in alta parte :thumbup:






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL