Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cu BAC sau fara?!?! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

Cu BAC sau fara?!?!

5 replies to this topic

#1 Paco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Location:Bucuresti

Posted 14 April 2011 - 05:51 PM

Ma intereseaza daca pentru a incadra pe cineva ca lucrator comercial (cod COR 522006), e necesar ca acesta sa detina diploma de bacalaureat, stiu ca sunt necesare studii medii dar nu se specifica daca trebuie absolvit liceul sau pot angaja si cu 10, 11 sau 12 clase fara BAC? Chiar toti lucratorii comerciali de la noi din tara au absolvit BACALAUREATUL? Va multumesc anticipat pentru eventuale raspunsuri si interes!



#2 Paco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Location:Bucuresti

Posted 18 April 2011 - 08:10 PM

toata lumea intreaba, nu raspunde nimeni :))




#3 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,187 posts
  • Gender:Female
  • Location:RO

Posted 18 April 2011 - 08:46 PM

Eu zic ca se poate fara bac, ma gandesc ca daca ai absolvit clasa a XII-a, respectiv a XIII-a, inseamna ca ai facut liceul si ai studii medii, nu ? Si trebuie sa ai un Certificat de calificare in urma absolvirii.
Fara bacalaureat nu poti sa dai mai departe la facultate ........sau spun prostii ?
Ma interesez maine la cursul de IRU.
La director de SC, de ex., nu sunt mentionate studiile in COR si chiar am intrebat daca este o omisiune si se pare ca nu este nici o omisiune sau eroare, poti fi director si cu 8 clase si nu-i gluma.

Edited by Dana42, 18 April 2011 - 08:48 PM.

Dana




#4 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,187 posts
  • Gender:Female
  • Location:RO

Posted 19 April 2011 - 06:35 PM

Paco, m-am interesat, studii medii=liceul absolvit pe baza certif. de absolvire care pot fi si fara Diploma de bacalaureat (12 clase sau 13 ), dar absolvirea a 10 sau 11 clase nu inseamna ca ai liceul, adica studii medii.

Dana




#5 Paco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Location:Bucuresti

Posted 22 April 2011 - 09:49 AM

Dana42, multumesc!



#6 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,187 posts
  • Gender:Female
  • Location:RO

Posted 22 April 2011 - 11:39 PM

Paco, cu placere :thumbup: !

Dana







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL