Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Formular 150 - Cerere pentru utilizarea unui certificat digital calificat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Formular 150 - Cerere pentru utilizarea unui certificat digital calificat


25 replies to this topic

#21 Maria Ghmb

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 24 November 2011 - 01:13 PM

Vezi postareamichi dtru, la 25 October 2011 - 02:57 PM, a spus:

Aveti idee daca, dupa reinnoirea certificatului digital si trimiterea documentului de confirmare (confirmat de furnizorul de semnatura digitala) la Anaf, trebuie reluata si procedura cu Formularul 150? Va multumesc anticipat si va doresc o zi usoara in continuare! Mihaela Dumitru

buna,

eu din cate stiu, daca iti modifici datele astea trebuie sa depui din nou declarataia 150. dar am auzit ca daca le trimiti un email celor de la ANAF in care le prezinti situatia, iti pot modifica ei datele in baza de date fara sa fie nevoie sa reiei procedura cu formularul 150.



#22 avdia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 January 2012 - 08:08 PM

Buna seara,
Am trimis acest formular 150 online, am primit nr d einregistrare, dar nu-l pot lista.Acum 2 saptamani am putut lista. S-a schimbat ceva intre timp?

Va multumesc anticipat!




#23 juliafree

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 May 2021 - 03:30 PM

Buna ziua,

Am listat formularul 150, insa imi este neclar ce reprezinta documentul, in original si copie, care atesta calitatea titularului certificatului calificat de reprezentant legal al contribuabilului.

Despre ce document este vorba? Titularul certificatului digital sunt eu, iar reprezentantul legal al PFA-ului meu tot eu.

Multumesc!



#24 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 May 2021 - 06:44 PM

Pt tine ca PFA, este actul de infiintare, certificatul de inregistrare de la RC prin care dovedesti ca tu detii PFA.

Pt alte pers fizice, de ex contabilul, este imputernicirea notariala data de PFA/ SRL, etc pt a semna electronic in numele societatii resp.

:smile:



#25 juliafree

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 May 2021 - 09:14 AM

Multumesc! :)



#26 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2021 - 11:05 AM

Cu drag si alta data ! :smile:





4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL