Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contract international de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Contract international de munca

1 reply to this topic

#1 elisag

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 May 2011 - 12:19 AM

Buna ziua,

Am urmatoarea problema incurcata: trebuie sa lucrez de aici, din Romania, de acasa chiar, pentru o companie aflata in Polonia. Ei mi-au trimis un contract vag si foarte scurt intitulat "Contract for specific work", care stipuleaza doar suma care imi va fi platita, angajarea pe termen nedeterminat si obiectul muncii [manangementul paginii de Facebook a companiei]. Au spus ca nu imi vor plati nicio taxa in tara, si ca sunt obligati sa achite doar 20% din salariul meu la Administratia Financiara Nationala [a lor] fiindca au un angajat in alta tara. De asemenea, nu au niciun reprezentant in Romania care sa se ocupe de situatia mea.

Imi puteti spune daca acest contract are validitate in Romania, si ce impozite ar trebui sa platesc in baza lui?
Este necesara o alta forma de contract? Mentionez ca nu sunt PFA.

Va multumesc din suflet, sper sa ma poata lumina cineva.



#2 Robert D

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 02 August 2011 - 09:25 AM

Salut Elisa,

ai reusit sa afli ceva?

Mersi,
R







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL