Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
exemplu concret de evaluare performante - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


exemplu concret de evaluare performante

3 replies to this topic

#1 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 01 July 2011 - 03:30 PM

Buna ziua,

Poate sa posteze cineva un exemplu concret de evaluare a unui angajat( agent vanzari,muncitor nec,etc) cu tot ce trebuie- fisa de evaluare ,criterii de performanta,etc?

Pana acum am gasit numai teorie, nimic concret.
elma



#2 mib86

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 August 2011 - 11:23 AM

View Postelmam, on 01 July 2011 - 03:30 PM, said:

Buna ziua,

Poate sa posteze cineva un exemplu concret de evaluare a unui angajat( agent vanzari,muncitor nec,etc) cu tot ce trebuie- fisa de evaluare ,criterii de performanta,etc?

Pana acum am gasit numai teorie, nimic concret.
Poate te ajuta asta ai criteriile de evaluare le pui intr-un tabel si le notezi de la 1 la 5 poti sa mai adaugi tu criterii specifice postului
Te raportezi la fisa postului cu criteriile. Nimeni nu se poate lua de cum le faci evaluarile le faci cum vre, decat daca nu le ai deloc asta e problema
ITM-ul nu are un model de evaluare si sa zica da domnule nu ai atins puncutl cutare si cutare amenda, nu are cum doar sa le ai indiferent cum sunt.

CRITERII DE EVALUARE
Obiective:
1 Realizarea atributilor corespunzaoare functiei
2 Identificarea solutiilor adecvate de rezolvare la activitatile curente
3 Cunoasterea si aplicarea consecventa a reglementarilor specifice activitatii desfasurate
4 Inventivitate in gÄsirea unor cai de optimizare a activitatii desfasurate
5 Respectarea normelor de disciplina si a normelor etice in indeplinirea atributiilor.

Punctajul se va efectua conform procentelor, pe baza unei notari de la 1 la 5, unde 5 = 100%

Criterii de evaluare:

Adaptabilitatea
Asumarea responsabilitatilor
Capacitatea de a rezolva problemele
Capacitatea de implementare
Capacitatea de autoperfectionare si valorificare a experientei dobandite
Capacitatea de analiza si sinteza
Creativitate si spirit de initiativa
Capacitatea de planificare si de a actiona strategic
Capacitatea de a comunica
Capacitatea de a lucra in echipa
Competenta in redactare
Capacitatea de indrumare
Abilitati in utilizarea calculatorului si a echipamentelor informatice
Respectul fata de lege si loialitate fata de interesele firmei
Capacitatea de consiliere
Capacitatea de a lucra independent
Conduita in timpul serviciului.

Fiecare criteriu va fi asemenea notat de la 1 la 5, unde 1 este slab si 5 este foarte bine.

Nota finala a evaluarii va fi media aritmetica dintre nota finala obiective si nota finala pentru criteriile de evaluare.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 August 2011 - 02:43 PM

exista exemple si la modele fisiere resurse umane, chiar eu am postat cateva, doar ca trebuie sa foloseasca fct de cautare sau pur si simplu sa se uite pe unde crede ca am putea posta asa ceva pe forum :smile:



#4 isis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 September 2011 - 08:18 PM

Si in CIM la litera F1.: "Criteriile de evaluare a activității profesionale a salariatului", pur si simplu enumeram aceste criterii pentru fiecare post?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL