Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fluxul de trezorerie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

fluxul de trezorerie

2 replies to this topic

#1 ally eu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 11 July 2011 - 03:47 PM

Cum inregistrati in fluxul de trezorerie sumele utilizate din excedent pt finantarea sectiunii de dezvoltare?eu de exemplu le consider plati in numerar din activitatea de finantare din alte disponibilitati(respectiv ct5213),apoi le duc ca incasari la bugetul local din activitatea de investitii si ulterior din acestea scad sumele efectiv platite la investitii.numai ca la trim I, rezultatul executiei bugetare(soldul fd de rulment la 2010) l-am trecut la incasari din activitatea operationala...si acum fac plati din el din activitatea de finantare.cum e corect?



#2 azamantes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 11 July 2011 - 06:00 PM

"trim I, rezultatul executiei bugetare(soldul fd de rulment la 2010)" cred ca te referi la contul 5213.


La sectiunea dezvoltare.....platile si incasarile de acolo se regasesc in flux la activitatea de investitii.

Ar trebui sa fii mai explicita cand pui o intrebare....cam greu de inteles ce ai scris acolo.




#3 ally eu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 12 July 2011 - 09:27 AM

Imi cer scuze,tocmai asta incercam sa fiu cat m.explicita,dar nu mi-a iesit se pare..Da,era vorba de 5213.Sa inteleg ca soldul acestuia trebuia sa-l consider ca numerar din activitatea de investitii,nu din activitatea operationala?Totusi la finante mi l-a primit asa...Multumesc pentru raspuns.Si pentru sfat. :smile:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL