Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Bugetul partial venituri proprii trebuie sa fii echilibrat ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Bugetul partial venituri proprii trebuie sa fii echilibrat ?

2 replies to this topic

#1 azamantes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 12 July 2011 - 09:55 PM

Nu mai tin minte exact....daca bugetul 10 partial venituri proprii trebuie sa fii echilibrat ?

De exemplu daca mi-au intrat 100 lei in iunie intr-un cont de 562.xxx trebuie sa fac bugetul la nivelul incasarilor ?



#2 cfr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 13 July 2011 - 04:59 AM

La inceputul anului,unitatea sc.face un plan de achizitii,cu tot ce ar dori sa achizitioneze pe parcursul intregului an.Eu stiu cam cat incasez in medie,pe un an si pe baza acestui plan de achizitii,propun un buget de venituri si cheltuieli,cu aproximatie.Dar este clar,nu poti cheltui mai mult decat ai incasat.




#3 azamantes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 13 July 2011 - 09:30 PM

multumesc pentru raspuns cfr :smile: Am vorbit si cu seful meu si mi-a clarificat totul...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL