Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Registru privind activitatea zilierilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Registru privind activitatea zilierilor


5 replies to this topic

#1 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 July 2011 - 09:28 AM

Buna!

Am de depus raportarea lunara pentru zilieri.
Se depune la ITM in Radu Voda, o copie xerox cu stampila, pana cel tarziu 5 ale lunii.
La AF mi s-a comunicat ca trebuie declarat si in decl 112
Se plateste impozit 16 % pe venit si atat.
Stie cineva la ce sectiune se trece acest impozit in 112?



#2 raluk20

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 07 February 2012 - 05:37 PM

buna ziua,
am declarat impozitul de 16% din activitatea zilierilor si l-am declarat in 112, la sursa impozit pe salarii;
acest impozit retinut ptr fiecare cod numeric personal trebuie evidentiat si in declaratia 205?
multumesc




#3 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 07 February 2012 - 11:10 PM

Toate informatiile referitoare la calculul impozitului pe veniturile din salarii pe anul 2011, inclusiv pentru zilieri, se cuprind in fisele fiscale
Codul fiscal
ART. 59 Obligatii declarative ale platitorilor de venituri din salarii (in vigoare de la 1 ian. 2012)
(1) Platitorii de venituri cu regim de retinere la sursa a impozitului au obligatia sa completeze si sa depuna declaratia privind calcularea si retinerea impozitului pentru fiecare beneficiar de venit in termenul prevazut la art. 93 alin. (2).



#4 raluk20

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 08 February 2012 - 07:43 PM

va multumesc mult !



#5 mihai.ct

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 06 March 2012 - 11:17 AM

Buna ziua.Ce trebuie facut in cazul cand o societate care nu are inregistrati angajati vrea sa angajeze zilieri ?
Se depune 010 doar cu impozit pe salariu ,sau cu toate taxele pe salariu?
Cum se vireaza imp.pe salariu?
Multumesc mult pentru lamuriri.



#6 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 07 March 2012 - 09:35 AM

Impozitul retinut zilierilor se declara in 112, la impozit pe salariu,
si lunar se trimite o copie a foilor din luna precedenta la ITM (pana pe 5)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL