Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA norma venit croitorie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


PFA norma venit croitorie

comert electronic croitorie norma venit pfa norma internet
  • You cannot reply to this topic
No replies to this topic

#1 mnme

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 24 February 2012 - 07:56 PM

Buna,

As dori sa imi infiintez un pfa pe norma de venit 1419: Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Intra la Croitorie, corsetarie, iar norma de venit pe comune din judetul Timis e 8040.

Intrebarea mea este: ma incadrez la norma, neplatitor de TVA daca vanzarea se face online? Mentionez ca nu doresc sa imi fac un site propriu si vanzarea se va face pe platforme gen Ebay, exclusiv in strainatate. Clientul imi plateste prin PayPal.
Mi s-ar parea normal din moment ce fac productie sa o si vand, de aceea nu stiu daca trebuie sa am si codul pt comert pe internet (din moment ce nu cumpar dintr-un loc si vand in altul, ci e marfa facuta de mine).
Stiu sigur ca daca as vinde fizic vecinilor, de exemplu, m.as incadra si as avea taxe mici (venitul oricum nefiind enorm doar vreau sa vand legal), dar nu stiu daca mai e valabil daca plata se face online.
In cazul in care e nevoie de codul pt comert internet atunci intru la sistem real si trebuie sa platesc pt doua coduri, nu?


Multumesc anticipat!


  • You cannot reply to this topic




Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL