Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mare pbl. cu un credit restant - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mare pbl. cu un credit restant

1 reply to this topic

#1 adinutza1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 July 2012 - 06:48 PM

Buna seara! este I oara cand postez pe un forum cu toate ca le frecventez, asa ca imi cer scuze pt.eventualele exprimari,poate incoerente.
Care este problema mea; pe data de 23.07.2012 am fost la o banca unde am un card de credit sa scot o suma infima(cca.80 lei), dar surpriza contul este restrictionat. Am intrebat de ce,de cine si cei de-acolo au fost draguti si mi-au spus ca de executorul jud.XX, nu conteaza-am ajuns acasa si in cutia postala gasesc o comunicare de executare silita pt.intarzieri la plata unui credit de nevoi pers.suma este fff.mare pt.mine acum sa o achit integral.
Am fost la executor si am toate cardurile cu popriri, am fost la banca respectva iar ei vor sa le dau 1500lei/luna adica dublul ratei mele de pana acum ca sa sisteze executarea.
Eu n-am nimic pe numele meu pers.dar sunt impreuna cu sotul eu-coplatitor la un credit ipotecar la alta banca decat cea cu probleme.Intrebarea mea este daca banca sau executorul pot sa ne ia casa sau sa puna sechestru pe ea in conditiile in care are ipoteca de la alta banca? eu nu refuz plata datoriilor catre ei, dar nu pot suma 1500lei.
Ce putem face?cu cine sa vb?va rog sunt disperata,nu mai dorm de 3 zile,incotro s-o iau?poate ma poate ajuta si pe mine cu ceva cineva care s-a mai intalnit cu o asa situatie?ce sa fac?
Va rog din suflet poate imi raspunde cineva, se pot lega de casa?
Mii de scuze



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2012 - 10:00 AM

ce intrebi tu tine de juridic, NU de contabilitate !

iti voi separa postarea si o voi muta la sectiunea "juridic", insa, sincer te sfatuiesc sa te adresezi cu aceasta pbl. mai degraba unui forum de avocati.

bafta !!







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL