Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Semnatura electronica - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Semnatura electronica


4 replies to this topic

#1 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 posts

Posted 11 October 2012 - 12:08 PM

Buna ziua!
In cazul in care am luat o firma, cum se procedeaza cu instalarea aplicatiei pentru transmiterea declaratiei 112? Se mai poate instala si pe calculatorul meu daca a mai fost instalat si pe cel al fostei contabile? Multumesc



#2 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 posts
  • Gender:Male

Posted 11 October 2012 - 12:26 PM

Vezi postareanico1979, la 11 October 2012 - 12:08 PM, a spus:

Buna ziua!
In cazul in care am luat o firma, cum se procedeaza cu instalarea aplicatiei pentru transmiterea declaratiei 112? Se mai poate instala si pe calculatorul meu daca a mai fost instalat si pe cel al fostei contabile? Multumesc
da se poate.
daca este identic cu al tau nu mai trebuie instalat softul de functionare.
daca e diferit de al tau trebuie instalat softul
de ex .
al tau oberthur si al firmei oberthur nu mai instalezi nimic doar bagi tokenul in pc
al tau oberthur si al firmei aladin atunci trebuiie sa instalezi softul pt aladin

Edited by cosmin0304, 11 October 2012 - 12:26 PM.




#3 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 posts

Posted 20 October 2012 - 03:08 PM

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: trebuie sa preiau contabilitatea unei firme de la fosta contabila. Cum procedez cu semnatura electronica? Ce trebuie sa cer de la ea pentru a instala pe calculatorul meu?



#4 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 posts
  • Gender:Male

Posted 20 October 2012 - 05:32 PM

Vezi postareanico1979, la 20 October 2012 - 03:08 PM, a spus:

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: trebuie sa preiau contabilitatea unei firme de la fosta contabila. Cum procedez cu semnatura electronica? Ce trebuie sa cer de la ea pentru a instala pe calculatorul meu?
1. societatea (administratorul) are semnatura ?
ceri tokenul si vezi cum faci rost de softul necesar
sau
2. contabila a fost imputernicita sa depuna declaratiile pt societate utilizand semnatura ei ?
- cerere revocare 151 cum zice pe aici http://static.anaf.r...ni/revocare.htm
- iti faci pt tine imputernicire si restul e istorie :))



#5 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 posts

Posted 21 October 2012 - 03:54 PM

Vezi postareacosmin0304, la 20 October 2012 - 05:32 PM, a spus:

Vezi postareanico1979, la 20 October 2012 - 03:08 PM, a spus:

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: trebuie sa preiau contabilitatea unei firme de la fosta contabila. Cum procedez cu semnatura electronica? Ce trebuie sa cer de la ea pentru a instala pe calculatorul meu?
1. societatea (administratorul) are semnatura ?
ceri tokenul si vezi cum faci rost de softul necesar
sau
2. contabila a fost imputernicita sa depuna declaratiile pt societate utilizand semnatura ei ?
- cerere revocare 151 cum zice pe aici http://static.anaf.r...ni/revocare.htm
- iti faci pt tine imputernicire si restul e istorie :))


Societatea are semnatura, pana acum s-au depus on-line, dar nu stiu daca pe numele administratorului sau al contabilei. Revin cu intrebari. Multumesc





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL