Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariu pentru concediul neefectuat in urma incetarii CIM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

salariu pentru concediul neefectuat in urma incetarii CIM

4 replies to this topic

#1 incepatorul22

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 27 June 2013 - 10:17 AM

buna ziua, la fima unde lucrez au incetat 6 contracte de munca fiind pe perioada determinata. acestia beneficiaza de zile de concediu aferente perioadei lucrate pe care nu si le-au efectuat.
odata cu ultimul salariul nu au fost achitate deoarece nu au fost fonduri suficiente. acum vriam sa va intreb daca am incetat contractul de munca persoanele respective sunt in somaj acum cum le trec zilele respective in programul de salarizare?
va multumesc!



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 June 2013 - 06:16 PM

Se considera drepturi obtinute in afara functiei de baza, dar va trebui sa declari (fictiv) si macar o ora/zi lucrata, cel putin ultima data nu accepta D112 sume fara ore.




#3 incepatorul22

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 01 July 2013 - 07:43 AM

multumesc mult!



#4 incepatorul22

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 01 July 2013 - 03:17 PM

dar contractele au inectat cu 01.05.2013 , cum sa le trec fictiv o zi lucrata cand persoanele respective sunt in somaj? ajutatima ca nu stiu cum sa le dau banutii:( va rog. Programul nu accepta sa bag sumele erspective la categoria ALTE SUME ... nu stiu cum sa fac...



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 July 2013 - 06:12 PM

Vezi postareaincepatorul22, la 27 June 2013 - 10:17 AM, a spus:

odata cu ultimul salariul nu au fost achitate deoarece nu au fost fonduri suficiente.

in general, evidentierea la plata a unor sume este o chestiune distincta de plata lor !! evidentierea se face la tremenele impuse de lege, indiferent daca, la un moment dat, in firma exista resursele financiare de achitare a sumelor sau nu !!!
pt. D-zeu, despre ce vorbim ?? ce-ar fi daca toata lumea si-ar raporta datoriile NUMAI atunci cand au fonduri sa le plateasca ?? :blink2:

in cazul de fata, trebuie sa faci stat de plata rectificativ pe ultima luna lucrata de oamenii respectivi (adica aprilie)in care sa incluzi si indemnizatiile de CO neefectuat + rectificative la D112.
asa este corect !

:smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL