Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contributii retinute pensionar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

contributii retinute pensionar

1 reply to this topic

#1 oana_g

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 posts

Posted 07 July 2013 - 06:14 AM

Buna ziua!

Sunt pensionara din 2010, limita de varsta. In februarie 2013 am incheiat o conventie civila prestari servicii (am participat la un sondaj), iar luna aceasta am primit si banii.
Va rog sa imi spuneti ce contributii ar fi trebuit sa mi se retina in calitatea mea de pensionara, pe langa impozit.....
Mi s-au retinut sanatatea (5,5%), CAS-ul (10,5%) si impozit 16% dar fiul meu mi-a spus ca CAS nu trebuia sa mi se retina ...
Mentionez ca nu am alte venituri in afara de pensie, iar pensia depaseste cu putin suma de 800 lei.

Va multumesc!



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,344 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2013 - 09:14 PM

Sanatate si impozit







Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL