Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - 2014 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 15

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - 2014

294 replies to this topic

#281 irina_helena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 23 October 2014 - 01:53 PM

Felicitari tuturor care au muncit si au luat acest examen !



#282 olliv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 27 October 2014 - 12:01 PM

buna,

felicitari celor care au luat examenul! voiam sa va intreb daca stiti care sunt pasii urmatori. daca trebuie sa mergem la filiala si daca mai trebuie sa ducem vreun act, ceva




#283 mcris

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 27 October 2014 - 07:22 PM

Vezi postareaolliv, la 27 October 2014 - 12:01 PM, a spus:

buna,

felicitari celor care au luat examenul! voiam sa va intreb daca stiti care sunt pasii urmatori. daca trebuie sa mergem la filiala si daca mai trebuie sa ducem vreun act, ceva
Trebuie sa depuneti, pana in Decembrie, cerere de inscriere la stagiu.



#284 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 October 2014 - 09:36 PM

Eu am sunat si mi s-a spus ca trebuie sa primesc o adresa acasa prin posta si cu ea sa ma duc la CECCAR



#285 mcris

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 27 October 2014 - 10:40 PM

Se pare ca procedurile nu corespund, anul trecut am primit pe email toate informatiile, fara sa le solicit, de la departamentul de stagiu al filialei CECCAR de care apartin. Tot pe email am primit si confirmarea promovarii examenului de acces la stagiu.



#286 irina_helena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 29 October 2014 - 07:47 PM

Eu am primit plicul de la CECCAR. Cuprinde o adresa prin care esti informat de promovarea examenului de acces, extrase din Regulament, pana cand trebuie sa ne inscriem la stagiu (15 dec), cat costa stagiul si termenul de plata al acestuie precum si un formular de cerere pentru inscrierea la stagiu.



#287 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 October 2014 - 01:44 PM

Am primit si eu adresa insa tot no stiu care este urmatorul pas?? Adica cum gasim un tutore de stagiu nu trebuie sa primim si lista cu tutorii activi??? Si cand primim certificatul de promovare a examenului?



#288 mcris

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 31 October 2014 - 09:55 PM

Poti alege efectuarea stagiului in sistem colectiv sau iti alegi un tutore de stagiu din lista tutorilor activi pe care o gasesti pe site-ul CECCAR. Sunt la finalul primului an de stagiu si nu am primit pana acum certificatul de promovare a examenului... si nici nu ma intereseaza acest aspect atat timp cat stagiul decurge normal. Am inteles ca il vor adauga ei la dosar in momentul in care ma inscriu la examnenul de aptitudini.



#289 Mirela Voicu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2014 - 02:10 PM

Buna! Sunt noua pe acest forum. Am fost admisa si eu la stagiul de expert contabil. Am primit si eu acea scrisoare de prin care esti informat ca ai fost acceptat. (eu am echivalat examenul de acces la stagiu cu masterul facut la ASE). Cu acea scrisoare m-am dus la Ceccar si am aflat ca trebuie sa mai duc copie buletin, copie dupa acea scrisoarea si 150 de euro pt primul an de stagiu.Nu mi s-a mai spus nimic altceva. Sincer si eu am multe nelamuriri in legatura cu inscrierea la stagiu, dar mi-am propus sa le clarific cand ma voi duce sa platesc acei bani si anume saptamana viitoare.
O zi buna tuturor!



#290 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 November 2014 - 12:01 PM

Am fost la ceccar cu scrisoarea si m-am inscris la stagiu colectiv, dar nu am platit taxa, desi eram pregatita sa o platesc pentru ca au spus ca din ianuarie se achita, insa a trebuit sa mai cumpar carti din nou. Au spus ca sunt foarte importante pentru stAgiu si atunci am luat ghidul de aplicare 3055, doctrina si deontologie, codul etic si ghidul pentruIAS, toate au fost in jur de 200ron inlusiv taxa pentru emiterea livretului. Alte detalii au spus ca le voi afla din Ianuarie 2015, deci gata oficial sunt stagiara anul I. Ne vedem la cursuri!!!



#291 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 November 2014 - 12:04 PM

felicitari tuturor celor ce au promovat examenul si va doresc minte sprintena in continuare !!

mult succes, dragilor ! :smile:



#292 ikki66

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 November 2014 - 01:43 PM

buna ziua,
as dori sa intreb daca a mai primit cineva raspuns de la CECCAR, m-a intereseaza cei care si-au echivalat examenul de acces la stagiu cu masterul facut la facultatile acreditate.

multumesc



#293 aniss46

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 December 2014 - 01:39 PM

Daca ai primit ceva ajutor, te rog tare mult sa-l postezi aici.



#294 CRYSHA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 16 December 2014 - 10:36 AM

Buna dimineata,
pentru la anu sunt hotarata sa intru si eu in randul celor care vor sa-si incerce norocul la CECCAR.
Ideea e ca nu stiu cu ce sa incep, mi se pare ca e atat de greu si atat de multe informatii..
Cei care ati trecut anul acesta prin acest examen va rog spuneti-mi cu ce sa incep sa fie bine...
Si apropo felicitari noilor stagiari...!!

Aceasta postare a fost editata de CRYSHA: 16 December 2014 - 10:37 AM




#295 AdinutaCami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 28 December 2014 - 01:56 PM

Vezi postareaCRYSHA, la 16 December 2014 - 10:36 AM, a spus:

Buna dimineata,
pentru la anu sunt hotarata sa intru si eu in randul celor care vor sa-si incerce norocul la CECCAR.
Ideea e ca nu stiu cu ce sa incep, mi se pare ca e atat de greu si atat de multe informatii..
Cei care ati trecut anul acesta prin acest examen va rog spuneti-mi cu ce sa incep sa fie bine...
Si apropo felicitari noilor stagiari...!!
Buna ,si eu vreau sa dau examenul in 2015 ,sper sa fie cu noroc anul!spor la invatat ,eu m-am apucat de drept pt ca mi se pare mai usor .Esti din Bucuresti?poate tinem legatura ,iti urez multa bafta !






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL