Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA fara cod de identificare fiscala - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


PFA fara cod de identificare fiscala

pfa cif cui cod fiscal
  • You cannot reply to this topic
No replies to this topic

#1 adnanaadnana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 11 July 2014 - 02:08 PM

Buna ziua,

Am rugamintea de a-mi raspunde la urmatoarea problema: anul trecut am infiintat un PFA. Ulterior, pana sa apara certificatul de inregistrare, nu s/a concretizat activitatea care o planuisem si nu am avut nici o alta activitate pe PFA. Norma fiind ca trebuie declarata la ANAF in termen de 15 zile de la inceperea activitatii, am considerat ca nu este cazul. La finalul anului trecut am intrebat pe cineva de la fisc daca trebuie sa fac ceva, caci nu vreau sa desfintez PFA-UL si mi-a zis ca n-am ce, din moment ce n-am facut nimic cu el, sa stau linistita.

Acum ma gandesc sa fac ceva pe pfa. A trecut mai mult de 1 an de la infiintare. Cum sa fac ? Pot sa merg la ANAF sa cer codul fiscal ? E ok?
cod CAEN 8559 Alte forme de invatamant n.c.a.

Multumesc anticipat tuturar celor care pot sa-mi ofere un sfat avizat.

Edited by adnanaadnana, 11 July 2014 - 02:08 PM.



  • You cannot reply to this topic




Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL