Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA- frizerie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PFA- frizerie

1 reply to this topic

#1 raduanamaria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Male

Postat 01 January 2015 - 09:46 PM

Buna seara!
Am nevoie de ajutor si v-as fi mai mult decat recunoscatoare daca m-ati putea "lumina". Sunt asistent personal pentru fiul meu si asa cum stiti veniturile in aceasta situatie sunt foarte mici iar nevoile finaciare mari. Am facut un curs de frizerie si as dori sa profesez sub forma pfa-neplatitor de tva. Intrebarile mele ar fi:
- pot sa imi mentin contractul de munca cu primaria? (sunt angajata, asa cum specificam mai sus, ca si asistent personal pentru persoana cu handicap grav. Sunt divortata si sunt singura persoana care se ocupa de copil)
- nu am locuinta personala. pot sa imi fac sediul social pe baza contractului de inchiriere al locuintei in care domiciliem? mai am nevoie de acordul proprietarului sau este suficient contractul vizat de ministerul de finante?
Va multumesc!



#2 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 02 January 2015 - 12:37 PM

Un An Nou Fericit !

- in legatura cu contractul de asistent social trebuie sa revezi conditiile de incheiere si mentinere ale acestuia; din cate am mai citit, nu se pot obtine alte venituri suplimentare, dar este de verificat;

- pentru sediul PFA trebuie semnat un contract separat cu proprietarul pentru camera sau cota parte din locuinta destinata sediului PFA si trebuie obtinut acceptul vecinilor directi (sus, jos, lateral) si asociatiei de proprietari (daca exista); inainte totusi, ar fi de incercat infiintarea PFA si pe baza contractului initial de inchiriere cu chiriasul actual, poate merge si asa;

Mult noroc !







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL