Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cantaret bisericesc - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Cantaret bisericesc

cum se ponteaza?
4 replies to this topic

#1 DRAMARGEO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 posts

Posted 16 October 2015 - 08:14 PM

Buna ziua. Apelez la ajutorul dumneavoastra pentru a afla cum ar trebui facut pontajul si programul de munca care este inegal, pentru un cantaret la o Biserica Ortodoxa, tinand cont de faptul ca programul este zilnic, dar in special duminica si in sarbatori care sunt: " Sarbatori Legale". Ce specificatii ar trebui facute in CIM pentru astfel de activitate? Multumesc.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 19 October 2015 - 01:20 PM

poti sa ceri lamuriri la Biroul Sectorului Resurse Umane sau Personal din cadrul Centrul Eparhial al (Arhie)Episcopiei de care apartine biserica respectiva, chiar daca prin ordonanta 11/2014 cantaretii bisericesti au devenit personal NEclerical.

am gasit un material care cred ca iti va fi de folos, aici : http://cs-efica.ro/c..._bisericesc.pdf

vezi atasamentul.

Attached Files





#3 DRAMARGEO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 posts

Posted 01 November 2015 - 06:44 PM

Multumesc!



#4 piramida76

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 posts

Posted 08 December 2017 - 12:36 PM

Buna ziua,
As dori sa stiu si eu cum se face pontajul pentru preoti si cantaretii bisericesti si ce trebuie trecut in contractul individual de munca la programul de lucru, deoarece ei lucreaza sambata , duminica si in toate sarbatorile
va multumesc



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 09 December 2017 - 12:14 PM

ai raspunsul mai sus.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL