Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Preluare firma platitor TVA . MODIFICARI ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Preluare firma platitor TVA . MODIFICARI ?

tva inregistrare tva platitor tva
2 replies to this topic

#1 Rotsin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 09 November 2015 - 08:51 AM

Buna ziua,

Intentionez sa preiau o firma, infiintata de aprox. 6 ani , platitoare de TVA . La momentul modificariii actionariatului ( preluare integrala 100% ) se modifica, in vreun fel , regimul TVA ? se poate solicitata reexaminarea situatiei de catre ANAF , prin completarea formularului 088 sau a oricarui formular care poate duce la anularea TVA sau pastrarea TVA ....fara deducere ? Avand in vedere cunostintele mele limitate de contabilitate, sper ca am reusit sa exprim pe intelesul dv. problema mea .

Multumesc .

Aceasta postare a fost editata de Rotsin: 09 November 2015 - 08:52 AM




#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 09 November 2015 - 01:44 PM

da ,
se poate sa va ceara sa completati formularul 088 si apoi sa va scoata ce la tva cu obligatia platii tva la vanzari

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 Rotsin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 09 November 2015 - 03:26 PM

nu inteleg raspunsul de sus .






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL